прапор.jpeg

Нормативно-правові документи, що стосуються освіти та освітян,

в умовах воєнного стану

Обласний семінар " Організація виховної роботи в закладах загальної середньої освіти з інтернатами (пансіонати) у 2022-2023 н/р.

14.09.2022 р. на базі Запорізького обласного інституту педагогічної освіти в онлайн-форматі відбувся обласний семінар керівників методичних об’єднань вихователів закладів загальної середньої освіти з інтернатами (пансіонами) з теми «Організація виховної роботи в закладах загальної середньої освіти з інтернатами (пансіонами) у 2022-2023 н.р. Керівник – Ірина Мінакова.

21 учасник з 14 закладів освіти взяв активну участь в обговоренні методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України «Щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2022/2023 н/р.»

Значну увагу приділили питанню організації проведення ефективного виховного заходу в онлайн-режимі.

Враховуючи здійснення освітнього процесу у воєнний час, обговорили рекомендації Державної служби якості освіти «Безпечне освітнє середовище: нові виміри безпеки», які допоможуть організувати безпечне освітнє середовище і в очному, і в дистанційному, і у змішаному форматі навчання, а також більш ефективно змінювати формати залежно від безпекової ситуації.

Презентація

Відеозапис

Фотоальбом

Image-empty-state_edited_edited.png
Вебінар "Розвиток професійної компетентності педагогів щодо формування культури безпечної та здорової поведінки учнів/учениць"

16 вересня 2022 року в межах Тижня освіти дорослих співробітниками кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проведено вебінар «Розвиток професійної компетентності педагогів щодо формування культури безпечної та здорової поведінки учнів/учениць». Учасники заходу (76 педагогів закладів освіти Запорізької області) взяли участь у роботі  чотирьох локацій:

 • Рух – це здорово (спікер – Олена Аксьонова);

 • Безпечне і здорове освітнє середовище (спікер – Юлія Півненко);

 • Альтернативна та додаткова комунікація (спікер – Ірина Мінакова);

 • Цифрова інклюзія (спікер – Світлана Авдєєва).

Відеозапис

Фотоальбом

Презентація Олени Аксьонової

Презентація Юлії Півненко

Презентація Ірини Мінакової

Презентація Світлани Авдєєвої

Image-empty-state_edited_edited.png
Обласний семінар "Особливості викладання інтегрованих курсів “Основи здоров’я” та “Здоров’я, безпека і добробут” у 2022-2023 н.р."

08.09.2022 року на базі Запорізького обласного інституту педагогічної освіти в онлайн-форматі відбувся обласний семінар "Особливості викладання інтегрованих курсів “Основи здоров’я” та “Здоров’я, безпека і добробут” у 2022-2023 н.р.".  У семінарі взяли участь 65 педагогів закладів освіти Запорізької області. Керівник семінару - Юлія Півненко. Під час роботи були розглянуті такі питання:

 • Зміни в навчальних  програмах.

 • Методичні рекомендації щодо особливостей викладання інтегрованих курсів "Основи здоров’я" та "Здоров’я, безпека і добробут".

 • Лайфхаки ефективного онлайн-уроку.

 • Безпечне освітнє середовище: нові виміри безпеки.

 • Психологічна підтримка учнів: з досвіду роботи Світлани Прус.

Презентація

Фотоальбом

Відеозапис 

Робота на інтерактивній дошці

Image-empty-state_edited_edited.png
Обласна онлайн-нарада відбулася!

14 вересня 2022 року відбулася обласна онлайн-нарада фахівців галузі фізичної культури з питань організації та проведення проєктів з фізичного виховання дітей і підлітків у закладах освіти Запорізької області. Разом долучилися до наради 36 осіб.

Як з'ясувалося, планів у нас багато!

Це лише мінімальний перелік актуальних та важливих на сьогодні справ заради перемоги України!

 • до 30.09.2022 - організувати та провести фізкультурно-оздоровчі заходи у межах конкурсу "Будь активним заради миру";

 • 20.09.2022 - прослухати Всеукраїнський онлайн-вебінар "Підвищення ефективності фізкультурно-оздоровчої роботи закладу освіти НУШ в умовах воєнного стану" (початок - 14.00);

 • 23.09.2022 - долучитися до BEACTIVE DAY (вашій увазі - лист МОН України);

 • 30.09.2022 - взяти участь у Європейському дні шкільного спорту / EUROPEAN SCHOOL SPORT DAY (реєструйтеся, будь ласка);

 • підготувати команди на участь в обласних фіналах учнівської олімпіади з фізичної культури та Інклюзивних Ігор; в обласному етапі Всеукраїнського заходу COOL GAMES; в обласному етапі Дитячої легкої атлетики;

 • знайти сміливість і ресурси для участі в обласному фестивалі "Ліга активних учнів і учениць здорової України".
  Щоб з'ясувати більш детально Вашу точку зору, прохання - пройти онлайн-опитування:

 • анкета тут.

Вашій увазі:

Image-empty-state_edited_edited.png
Вебінар-нетворкінг від 29.08.2022: серпневі студії

29 серпня 2022 року відбувся вебінар-нетворкінг "Методичні прийоми збереження, розвитку та формування культури здоров'я дітей і підлітків під час занять / уроків з фізичної культури". Цей форум проведено в межах "Серпневих студій", які традиційно організовуються комунальним закладом "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" ЗОР.

Спікерка - Олена Аксьонова.

Активну участь у роботі вебінару-нетворкінгу взяли 44 учасника - фахівці з фізичного виховання дітей і підлітків закладів освіти різного типу.

Відеозапис

Image-empty-state_edited_edited.png
Тренінг для вчителів інтегрованого курсу "Здоров’я, безпека та добробут" завершено!

З 16 по 26 серпня 2022 року відбувся тренінг для вчителів інтегрованого курсу "Здоров’я, безпека та добробут". У тренінгу взяли участь 49 педагогів закладів освіти Запорізької області. Форма навчання - дистанційна. У процесі навчання учасники опанували два модулі тренінгу, взяли участь в 6 вебінарах, виконали 4 залікові роботи, 2 інтерактивні вправи та стільки ж тестів. Під час роботи над модулем 2 педагоги ознайомилися з Державним стандартом та модельними навчальними програмами соціальної та здоров’язбережувальної освітньої галузі; моделювали навчальну програму засобами Конструктора навчальних програм; знайомилися з підходами до навчання в Новій українській школі.

Куратор тренінгу - Юлія Півненко.

Фотоальбом

Image-empty-state_edited_edited.png
Тренінг "КРОК: новий урок фізичної культури" завершено!

З 15 по 26 серпня 2022 року тривав тренінг "Новий зміст освітньої галузі у 5-6 класі (Фізична культура: крок на новий рівень)". Форма навчання - дистанційна. Це - перший курс. На високому якісному рівні опанували програму тренінгу 53 учасника та учасниці - фахівці галузі з різних закладів освіти Запорізької області.

Вашій увазі:

Image-empty-state_edited_edited.png
Майстер-клас в межах обласної виставки "Освіта Запорізького краю-2022"

26 серпня 2022 року в межах обласної педагогічної виставки "Освіта Запорізького краю" відбувся майстер-клас з теми "Сучасні підходи до формування практичних навичок для самостійних занять фізичними вправами учнів 5-6 класів на уроках фізичної культури". Захід проведено онлайн. Долучилися до майстер-класу 64 педагога з різних закладів освіти Запорізької області. Учасників і учасниць майстер-класу привітала Олена Володимирівна Варецька, проректор з науково-методичної роботи Комунального закладу "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" Запорізької обласної ради, доктор педагогічних наук, професор.

Спікерки - автори перспективного педагогічного досвіду із зазначеної вище теми, вчительки з фізичної культури Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів "ОСНОВА" Запорізької міської ради Запорізької області:

 • Кліщевська Яна Володимирівна

 • Матвіїшина Тетяна Дмитрівна

Модератор заходу - Аксьонова Олена Петрівна.


Фотоальбом

Відеозапис заходу


Image-empty-state_edited_edited.png
Вебінар "Технологія використання літотерапії у формуванні ключових компетентностей дітей дошкільного віку з депривацією зору"

25 серпня 2022 року у межах виставки "Освіта Запорізького краю - 2022" на базі КЗ "Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти" ЗОР відбувся вебінар "Технологія використання літотерапії у формуванні ключових компетентностей дітей дошкільного віку з депривацією зору", під час якого був презентований досвід роботи Валерії Остапенко та Наталі Кузнецової, досвідчених вчителів-дефектологів (тифлопедагогів) дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу №81 "Бірюсинка" Запорізької міської ради Запорізької області. 

Модератор: Авдєєва Світлана, старший викладач кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя.


Презентація 

Фотоальбом

Відеозапис заходу

Image-empty-state_edited_edited.png
Круглий стіл «Педагогічний досвід: традиції та новації, проблеми та перспективи»

22 серпня 2022 року у межах Серпневих студій на базі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся круглий стіл «Педагогічний досвід: традиції та новації, проблеми та перспективи». Під час заходу співробітниками інституту було розкрито особливості здійснення кожного з етапів педагогічного досвіду. Аксьонова Олена Петрівна, завідувач кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя, акцентувала увагу на деяких нюансах етапу створення досвіду та ознайомила присутніх з шаблоном роботи над ним. 


Відеозапис заходу

Фотоальбом

Image-empty-state_edited_edited.png