top of page
прапор.jpeg

Нормативно-правові документи, що стосуються освіти та освітян,

в умовах воєнного стану

Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги! Маємо право пишатися

Фінішував Всеукраїнській етап Проєкту "Пліч-опліч". Найкращі команди закладів освіти Запорізької області гідно представили свої досягнення. Результати виступу, незалежно від місця - це показники стійкості, сміливості, любові до спорту та міцності команди.

Отже, які наші досягнення?

  • баскетбол, дівчата: Запорізька гімназія № 6 Запорізької міської ради, не потрапили у фінал;

  • баскетбол, юнаки: Запорізька гімназія № 50 Запорізької міської ради, не потрапили у фінал;

  • волейбол, дівчата: Запорізький колегіум "Мала гуманітарна академія" Запорізької міської ради, третє місце;

  • волейбол, юнаки: ліцей "Успіх" Вільнянської міської ради Запорізької області, не потрапили у фінал;

  • спортивне орієнтування: комунальний заклад «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів "Козацький ліцей"» Запорізької обласної ради, 12 місце;

  • футзал: комунальний заклад «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів "Козацький ліцей"» Запорізької обласної ради, не потрапили у фінал;

  • черліденг: Запорізька гімназія № 6 Запорізької міської ради, шосте місце.

Пишаємося нашими командами, велика подяка вчителям фізичної культури!

Разом переможемо!

Image-empty-state_edited_edited.png
Літні школи для дорослих

Традиційно завершився навчальний рік! Це - участь у роботі літніх шкіл для дорослих.

Зокрема:

  • 03 червня 2024 року - проведення методичної онлайн-кухні "Фізична культура для дошкілля: безпечно просто здорово" в межах VII Всеукраїнської літньої онлайн-школи, КВНЗ “Херсонська академія неперервної освіти” ХОР. Відеозапис.
    13 червня 2024 року - проведення авторської онлайн-майстерні "Теорія і практика збагачення рухового досвіду дитини дошкільного віку" в межах Всеукраїнського науково-проблемного семінару Літня школа для дорослих "Світ дитинства". Відеозапис.
    До онлайн-заходів долучилися науково-педагогічні та педагогічні працівники закладів освіти з різних куточків України.

Спікер - Олена АКСЬОНОВА.

Image-empty-state_edited_edited.png
Науково-методичний челендж: 10 червня 2024 року

10 червня 2024 року науково-педагогічними працівниками кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя КЗ "ЗОІППО" ЗОР у форматі онлайн проведено  науково-методичний челендж “Стратегії сприяння інклюзії в сфері безпеки та здоров'я”. Захід організовано з нагоди тридцятиріччя від дня прийняття Саламанської декларації.

Долучилися до заходу 317 осіб. Це психолого-педагогічні працівники закладів освіти різного типу Запорізької, Черкаської, Полтавської, Львівської областей.

Мета: сприяти вдосконаленню інклюзивних умінь і навичок учасників заходу; забезпечити процес збагачення професійного інструментарію щодо створення безпечного та здорового освітнього середовища в умовах сьогодення.

На початку заходу, після традиційної розминки-розуминки був проведений челендж "Що ми знаємо про Саламанську декларацію: лише цифри".

Учасникам заходу представлені такі сучасні стратегії сприяння інклюзії в сфері безпеки та здоров'я:

  • Міжнародний проєкт "Дій для дітей України" (UCAP), в межах якого пропонується безкоштовний навчальний курс для вчителів “Вплив травми, та її прояв у поведінці та навчанні: що потрібно знати вчителю”; засновники - Ірвін і Карен Редленер (Америка);

  • Навчальний тренінг Shapes Of Grief (форми горювання); авторка - Ліз  Ґлісон, психотерапевт і фахівець зі скорботи (Ірландія);

  • Всеукраїнський соціальний проєкт з психологічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами "Обійми для кожного хто потребує";

  • Проєкт "Mental Help 365", який  є соціальним недержавним сервісом з комплексної психологічної допомоги дітям та підліткам, які мешкають на території України або тимчасово виїхали за кордон у складі своїх сімей;

  • BECOMING UKRAINE - безкоштовна платформа для навчання та розвитку дітей і дорослих; співзасновник - всесвітньо відомий мандрівник Беар Гріллз (Велика Британія);

  • INCLUSION STARTS WITH YUO/ TOOLBOX, до змісту якого включені такі інструменти інклюзії для викладачів, учнів та батьків: інклюзивний словник; журнал "Емпатія"; мікроафірмації; конструктор смуги доброти.

У фіналі заходу учасники долучилися до спільної інтерактивної діяльності на онлайн-дошці FLINGA. Завдання: скласти перелік науково-методичних челенджів на цей тиждень, на цей місяць, на перше півріччя нового навчального року, тематика яких пов'язана з безпечним та здоровим навчанням дітей і підлітків, які мають особливі освітні потреби.

Вашій увазі:

Image-empty-state_edited_edited.png
Семінар-практикум завершено

Шановні сміливі педагоги!

10 червня 2024 року розпочав свою роботу обласний семінар-практикум "Новій фізичній культурі - нове планування". Захід організований в межах проєкту всеукраїнського рівня за темою "Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти".

Мета семінару-практикуму: сприяти вдосконаленню професійних компетентностей учителів фізичної культури щодо модернізації методики уроку фізичної культури в сучасному закладі освіти на засадах концепції Нової української школи.

Долучилися до першої його частини (вебінару) 56 осіб. Одним із завдань семінару-практикуму було ознайомити учасників з досвідом наших колег зі США. Інше завдання полягало в тому, щоб озброїти учасників новими стратегіями планування уроку:

  • перша стратегія "Від оцінювання до змісту";

  • друга стратегія "Від засобів фізичної культури до людських чеснот".

Фінальна частина семінару-практикуму передбачала самостійне виконання учасниками онлайн-тестування та творчої підсумкової роботи в асинхронному режимі взаємодії. Слід зауважити, що з попередньої кількості учасників верифікацію на вебінарій пройшли 19 осіб. З них виконали онлайн-тестування 16 осіб.

І все ж таки дісталися фінішу та успішно виконали творчу підсумкову роботу 8 осіб!!! Сміливо, гідно, творчо, нестандартно.

Вашій увазі - відеозапис вебінару від 10.06.2024. Перейдіть для перегляду, будь ласка.

Image-empty-state_edited_edited.png
Громадська організація #stop_sexтинг презентує

Шановні колеги!

Нове дослідження IWF показало, що у 2023 році було виявлено найбільше зображень сексуального насильства над дітьми категорії А. Ця категорія включає найжорстокіші знущання з дітьми. У новій доповіді підкреслено, що злочинці шукають молодших дітей від 3 до 6 років - такого контенту було виявлено 15%. Найчастіше на фото та відео з меншими дітьми є старша дитина, можливо, брат або сестра.

Мультфільм для дітей та підлітків “Соціальні мережі і я” До Міжнародного дня захисту дітей громадська організація #stop_sexтинг презентує новий мультфільм “Соціальні мережі і я” про рекламу та блогерів в соціальних мережах, яка дає відповіді на цікаві питання. Адже інтернет дає чудову можливість залишатися на зв’язку з друзями, сім’єю та знайомими. Однак іноді можна легко захопитися думкою про те, що життя має бути ідеальним, і почати порівнювати себе з іншими. Тож, залучайтеся до перегляду адаптації мультфільму Amaze.org., рекомендуйте його батькам та дітям та навчайтесь нового разом.


Image-empty-state_edited_edited.png
Курси завершені! Гайда у відпустку!

З 27 травня по 05 червня 2024 року на базі Запорізького інституту післядипломної педагогічної освіти тривали курси підвищення кваліфікації вчителів інтегрованого курсу "Здоров’я, безпека та добробут" закладів освіти Запорізької області. Успішно закінчили навчання 16 педагогів. Це справжні герої, бо поєднати закінчення навчального року та підвищення кваліфікації під силу не кожному. Та все ж слухачі змогли:

  • взяти активну участь у 5 вебінарах;

  • попрацювати з 4 інтерактивними вправами;

  • виконати 4 залікові роботи;

  • спробувати свої сили у 2 вікторинах Kahoot;

  • поділитися педагогічними знахідками на форумі "Методичні родзинки".

Гарного мирного відпочинку і до нових зустрічей!

Віртуальна вітальня

Image-empty-state_edited_edited.png
Навчаємося в умовах воєнного стану

З 27 по 30 травня 2024 р. в дистанційному форматі тривали тренінги педагогічних працівників закладів освіти за напрямами:

  • Організація освітнього процесу в умовах інклюзивного навчання в базовій середній школі (72 учасники).

  • Організація освітнього процесу в умовах інклюзивного навчання в закладах дошкільної освіти (38 учасників).

  • Організація освітнього процесу в умовах інклюзивного навчання в закладах позашкільної освіти (17 учасників).

Педагоги активно брали участь у 2 вебінарах, опановували 2 інтерактивні вправи та успішно виконали 2 залікові роботи.

Дякуємо за активність і мужність навчатися в період воєнного стану.


Image-empty-state_edited_edited.png
Про тренінг "Нова фізична культура в НУШ: початкова школа"

Завершено тренінг "Нова фізична культура в НУШ: початкова школа", який тривав з 27 травня по 01 червня 2024 року в дистанційному форматі. Успішно завершили тренінг 25 педагогів закладів освіти різного типу Запорізької області.

В Програмі тренінгу учасникам було запропоновано:

  • відвідати три вебінари в синхронному режимі взаємодії;

  • прослухати три онлайн-лекції в асинхронному режимі взаємодії;

  • виконати дві інтерактивні вправи та три залікові роботи;

  • випробувати міць своїх знань під час онлайн-тестування за двома темами.

Загальний підсумковий бал успішності учасників тренінгу дуже високий - 97,07!

Вашій увазі:

Image-empty-state_edited_edited.png
Навчання упродовж життя

З 6 по 22 травня 2024 року тривали курси підвищення кваліфікації  за програмою: «Директори інклюзивно-ресурсних центрів» (75 год) та «Фахівці (консультанти) інклюзивно-ресурсних центрів» (75 год).

Слухачі курсів брали активну участь у вебінарах, здійснювали спостереження на відеозанятті з точки зору наявності та прояву позитивних ефектів на психофізичну сферу дітей і підлітків, фіксуючи їх до скарбнички «Родзинки педагога» та надавали резюме, виконуючи педагогічну практику щодо визначення ефекту заняття в системі роботи ІРЦ, успішно виконали інтерактивні вправи та залікові роботи, продемонструвавши свою сучасність, професійність, креативність та небайдужість.

Вітаємо всіх учасників груп КРПЗСЖ-15_060524 (6 керівників інклюзивних центрів) та КРПЗСЖ-39_060524 (17 фахівців / консультантів ІРЦ) з успішним проходженням курсів підвищення кваліфікації, пишаємося їхніми досягненням! Браво!

Щиро бажаємо Вам міцного здоров’я, добробуту в житті, творчого натхнення, благополуччя та реалізації всіх своїх креативних ідеї!

Image-empty-state_edited_edited.png
Травневі курси завершено

З 6 травня по 22 травня 2024 року відбулись курси підвищення кваліфікації 2 груп: «Учителі та вихователі спеціальних закладів загальної середньої освіти, реабілітаційних установ системи охорони здоров’я, соціального захисту» (14 слухачів), «Учителі спеціальних класів закладів загальної середньої освіти» (8 слухачів). Учасники курсів мали можливість удосконалити свої професійні компетентності щодо питань корекційно-розвиткового напряму освітнього процесу, формування інклюзивної культури в освітньому середовищі, сучасних технологій та методик в спеціальній освіті, використання альтернативної й додаткової комунікації для осіб з особливими освітніми потребами в умовах дистанційного та змішаного навчання, опрацювати матеріали тематичних спецкурсів: «Соціальна адаптація та психолого-педагогічна підтримка учасників освітнього процесу в інклюзивних класах/групах, «Методика сенсорного тренування». Педагоги створювали технологічні карти дистанційного заняття/уроку заходу та ділились та ділились у спільній таблиці.

Дякуємо за співпрацю і мужність працювати в нелегкий час для нашої країни. Миру та злагоди всім!


Презентаційна вітальня

Image-empty-state_edited_edited.png
bottom of page