top of page
прапор.jpeg

Нормативно-правові документи, що стосуються освіти та освітян,

в умовах воєнного стану

КПК "Педагогічні працівники закладів освіти з інклюзивним навчанням". Група -15- 15а

З 15 травня по 31 травня 2023 року на базі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбулися курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів освіти з інклюзивним навчанням.

Успішно опанували освітньо-професійну програму (основний предмет, 75 годин) – 18 педагогів та освітньо-професійну програму (неосновний предмет, 45 годин) – 15 педагогів.

Педагоги упродовж навчання брали активну участь у вебінарах, на високому рівні опанували освітню програму та були сповненні бажання до саморозвитку і професійного зростання.

Дякуємо за плідну співпрацю та бажаємо миру і подальших успіхів!

Фотоальбом групи

Image-empty-state_edited_edited.png
КПК директорів та фахівців інклюзивно-ресурсних центрів

З 15 по 31 травня на базі комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради відбулися курси підвищення кваліфікації директорів (5 осіб) та фахівців інклюзивно-ресурсних центрів (27 осіб).

Під час навчання слухачі взяли участь у 7 вебінарах, опанували матеріал модулів загальної, професійної та фахової підготовки. Зокрема:

обговорили педагогіку партнерства в умовах реформування системи освіти;

ознайомилися з прийомами збереження психологічного здоровʼя субʼєктів освітнього процесу в умовах змін та надзвичайних ситуацій

дізналися про особливості складання індивідуальної програми розвитку (ІПР),

з’ясували особливості організації та проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку осіб різного віку;

працювали над спецкурсом ІКТ...

А ще було ранкове коло, позитивне спілкування, взаємодопомога та підтримка.

Дякуємо, що ми разом!

Портфоліо групи директорів

Портфоліо фахівців ІРЦ

Image-empty-state_edited_edited.png
КПК: навчаємось заради перемоги

Завершилися курси підвищення кваліфікації за програмою «Учителі та вихователі спеціальних закладів загальної середньої освіти, реабілітаційних установ системи охорони здоров’я, соціального захисту» (29 педагогів) та «Учителі спеціальних класів закладів загальної середньої освіти» (6 педагогів), які проходили на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР з 15.05. по 31.05.2023 р. в дистанційному режимі. Незважаючи на складні обставини сьогодення: відключення світла, відсутність інтернету, знаходження на тимчасово окупованих територіях, проживання за межами України, слухачі якісно виконали 7 залікових робіт, взяли активну участь у 8 вебінарах та заходах Першого всеукраїнського науково-практичного марафону «Освіта на здоров’я: особливості розбудови безпечного, здорового та інклюзивного освітнього середовища». Велика подяка педагогам за мужність, наполегливість та відданість педагогічній діяльності.

Миру та злагоди!

Фотоальбом 1

Фотоальбом 2

Image-empty-state_edited_edited.png
GPS-навігація: як дістатися найвищої сходинки п'єдесталу?

Завершено підведення підсумків другого туру Всеукраїнського конкурсу "Учитель року - 2023", номінація "Фізична культура".

З 15 по 26 травня 2023 року найкращі та найсміливіші  вчителі фізичної культури з 25 областей України брали участь у другому турі Конкурсу.

Запорізьку область представляв Донченко Ілля Сергійович, учитель фізичної культури Запорізької гімназії № 50 Запорізької міської ради Запорізької області.

Вітаємо Донченка Іллю Сергійовича з приголомшливою, однак закономірною перемогою!

Завдяки фундаментальним знанням, компетентності, стійкості, мудрості, креативності Фізкультура з Донченко - найкраща в Україні.

Рейтинговий лист фінального етапу - Вашій увазі.

Нібито деталі можна й не дивитися? Однак, є сподівання, що комусь це все ж таки цікаво та важливо.

Більш детально - на сторінці Конкурсу.

Image-empty-state_edited_edited.png
Обласний семінар керівників методичних об’єднань вихователів закладів загальної середньої освіти з інтернатами (пансіонами)

28.04.2023 р. в онлайн-форматі відбувся обласний семінар керівників методичних об’єднань вихователів закладів загальної середньої освіти з інтернатами (пансіонами). Керівник семінару – Ірина Мінакова. 20 учасників семінару обговорили тему: «Вплив інклюзивних цінностей на формування життєвих компетенцій у вихованців закладів загальної середньої освіти з інтернатами (пансіонами)». Педагоги приділили увагу розгляду таких понять як «інклюзивний педагог», «інклюзивні цінності педагога» та як вони впливають на формування життєвих компетенцій у вихованців. Учасники семінару почали працювати над пошуком ефективних форм роботи з вихованцями з формування життєвих компетенцій на основі інклюзивних цінностей. Ця робота буде продовжуватися і на наступних зустрічах.

Було започатковано створення спільної презентації "Керівники методичних об’єднань вихователів закладів загальної середньої освіти з інтернатами (пансіонами).

Велика вдячність учасникам семінару за дружню, толерантну та креативну атмосферу!

Фото

Відеозапис

Image-empty-state_edited_edited.png
Перший всеукраїнський науково-практичний марафон "Освіта на здоров’я: особливості розбудови безпечного, здорового та інклюзивного освітнього середовища"

Шановні колеги!

Запрошуємо вас взяти участь у Першому всеукраїнському науково-практичному марафоні "Освіта на здоров’я: особливості розбудови безпечного, здорового та інклюзивного освітнього середовища" (17-19 травня 2023 року). Марафон відбудеться в межах Міжнародної науково-практичної конференції «ОСВІТА ТА НАУКА КРІЗЬ ВИКЛИКИ СЬОГОДЕННЯ».

Обирайте. Реєструйтеся. Долучайтеся!


Реєстрація

Image-empty-state_edited_edited.png
Міжнародна науково-практична конференція "Освіта та наука крізь виклики сьогодення"

Шановні колеги!

Запрошуємо вас до участі в роботі Міжнародної науково-практичної конференції «ОСВІТА ТА НАУКА КРІЗЬ ВИКЛИКИ СЬОГОДЕННЯ», яка відбудеться 17-19 травня 2023 року на базі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти в м. Запоріжжі (Україна). 

Метою конференції є об’єднання зусиль учених та практиків різних регіонів і країн щодо пошуку, осмислення та проєктування шляхів розвитку освіти і науки в надзвичайних умовах сьогодення.

ТЕМАТИЧНІ НАПРЯМИ КОНФЕРЕНЦІЇ:

 • Нові виклики й вектори змін менеджменту освіти, психології та педагогіки в сучасних умовах.

 • Світ дитинства: дошкільна освіта в сучасних умовах.

 • Нова українська початкова школа: сучасний стан і перспективи розвитку.

 • Діяльнісний підхід в освіті у забезпеченні психосоціального благополуччя дітей і педагогів.

 • Природничо-математична освіта в умовах реформування освітньої системи України.

 • Суспільно-гуманітарна освіта в реаліях сьогодення.

 • Партнерська взаємодія в освіті у період повоєнної відбудови України.

 • Освіта на здоров’я: особливості розбудови безпечного, здорового та інклюзивного освітнього середовища.

 • Цифровізація освіти в сучасних умовах.

У межах Конференції планується проведення: пленарної сесії у асинхронному режимі та наукових заходів у режимі синхронної (онлайн) взаємодії.

Форми участі у Конференції: виступ або участь у обговоренні питань онлайн-заходів; доповідь у вигляді відеозапису, статті, тез, слайдової або постерної презентації. Участь у Конференції є безоплатною. Учасники Конференції отримають електронний сертифікат участі.

Інформаційний лист

Image-empty-state_edited_edited.png
Про КПК учителів ФК: квітень, 2023

Завершилися курси підвищення кваліфікації учителів фізичної культури закладів освіти усіх типів, які тривали з 17 квітня 2023 року. Цього разу навчалися на курсах 36 педагогів:

 • 24 педагога - за програмою 75 годин;

 • 12 педагогів - за програмою 45 годин.

У межах програми КПК педагоги відвідали вісім вебінарів; опанували науково-методичний матеріал за тематикою загально-педагогічного та фахового модулів. Крім того, в межах фахового модуля відпрацювали спецкурс "Фізкультура-дистанційно", впродовж якого виконували інтерактивні завдання та створювали власні розробки для своїх учнів з використанням таких онлайн-сервісів:

 • Online Test Pad - кросворди;

 • Socrative - тестові вправи;

 • Genially - інтерактивні домашні завдання;

 • Liveworcssheets - завдання для самостійної рефлексії, розробки оздоровчого тренування.

На онлайн-платформах створювали такі розробки:

 • Our Box - ТАК-правила ефективного навчання;

 • Canva - технологічні карти уроку;

 • Classtime - вікторини.

Поряд із зазначеним, педагоги мали можливість перевірити власні компетентності під час виконання інтерактивних онлайн-завдань на платформі Kahoot!, з використанням онлайн-сервісу Plickers.
Успішно, вчасно та якісно виконали всю програму курсів 35 педагогів.

Рейтинг активності

Image-empty-state_edited_edited.png
Хустко-BALL в недільній Школі розумного руху

Комунальна установа "Інклюзивно-ресурсний центр" Молочанської міської ради Запорізької області (директор - Оксана Хайдарова) разом з кафедрою реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя КЗ "ЗОІППО" ЗОР проводить цикл спортивно-розважальних заходів для дітей ВПО на тему: "Підтримка психофізичного і емоційного здоров'я дітей в умовах воєнного стану". Кожної неділі ми зустрічаємося в Запорізькому академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені В.Г.Магара.

30 квітня 2023 року організовано проведення заняття "Хустко-BALL" (за технологією Школи розумного руху)

Хлопці і дівчата емоційно, вправно виконували багато складних та нестандартних вправ з використанням різнокольорових хусток. Серед них були і такі рухові завдання:

 • Тіло-моделювання

 • Дружні дуети

 • Міні-футбол

 • Кидай-рушай-рахуй-лови

В цей день тренерами Школи були:

 • Вікторія Ганчева, інструктор з фізичної культури та ЛФК спеціального закладу дошкільної освіти (ясла-садок) № 232 "Сіренький зайчик" Запорізької міської ради;

 • Ольга Федоріна, учитель фізичної культури Запорізької гімназії № 90;

 • Вячеслав Шоломицький, учитель фізичної культури Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №20 екологічного профілю;

 • Олена Аксьонова, завідувач кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя КЗ "ЗОІППО" ЗОР;

 • Микита Аксьонов, найкращий юнак у світі.

Фотоальбом

Image-empty-state_edited_edited.png
КПК "Вихователі закладів дошкільної освіти компенсуючого типу". Група - 07

36 вихователів закладів дошкільної освіти з 17.04.-03.05.2023 р. пройшли навчання на курсах підвищення кваліфікації за 75 годинною програмою на базі КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР. Слухачі з цікавістю опановували  теми  професійної та фахової підготовки. Активна участь у 8 вебінарах, виконання інтерактивних вправ, опрацювання додаткового матеріалу дали можливість педагогам якісно  виконати 7 залікових робіт. Слухачі демонстрували професійність, креативність та бажанням ділитися своїм досвідом роботи. Дякуємо за небайдужість і незламну віру в завтрашній, мирний час.

Пишаємось нашими колегами! Маємо надію на подальшу співпрацю в мирний час. Миру та злагоди!

Фотоальбом

Image-empty-state_edited_edited.png
bottom of page