Запорізький обласний інститут
післядипломної педагогічної освіти
КАФЕДРА
РЕАБІЛІТАЦІЙНОЇ ПЕДАГОГІКИ ТА ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ
Наукова діяльність кафедри
Науково-дослідна тема кафедри
“Розвиток професійної компетентності сучасного педагога в умовах нової української школи: корекційно-розвитковий аспект”
У межах Тижня освіти дорослих
13 вересня 2024 року в межах Тижня освіти дорослих відбувся нетворкінг "Впровадження здоров'язбережувальних технологій в освітній простір нової української школи". Спікери нетворкінгу - науково-педагогічні працівники кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя КЗ "ЗОІППО" ЗОР. Учасники - науково-педагогічні та педагогічні працівники закладів освіти різного типу. География участі - Запорізька, Кіровоградська, Хмельницька області, мм. Вінниця, Київ, Кропивницький, Львів, країни Нідерланди, Німеччина. Разом 149 осіб.
Мета нетворкінгу
-
сприяти вдосконаленню професійних компетентностей учасників та учасниць заходу
-
створити умови для взаємообміну думками, ідеями, поглядами
-
забезпечити позитивну підтримку учасників та учасниць заходу
Під час нетворкінгу учасники та учасниці:
-
поділилися своїми спостереженнями стосовно стану здоров'я дітей і підлітків, педагогів, які розпочали цей навчальний рік;
-
долучилися до спільного створення Карти ідей "До здорової школи";
-
поінформували присутніх про стратегії створення позитивного освітнього середовища, підтримки психічного благополуччя, розвитку емоційного інтелекту;
-
створили твердження, які мотивують учасників та їхніх колег, друзів на добрі справи заради розвитку здоров'я (слова мали починатися з літер Д_О_Б_Р_О).
Деякі мотиваційні твердження
-
Дружба, обійми, боротьба, рівність, радість.
-
Довіра. Оптимізм. Безпека. Радість. Оригінальність.
-
Дій, обирай, будь, рухайся, осягай.
-
Думки очищають безмежні райдуги обрію.
-
Дій охайно, бадьоро, розумно, оптимістично.
-
Думай обдумано, будуй радість оптимізмом.
-
Долаючи обмеження, будуєш розумну основу.
-
Дії об’єднують, благо розкриває обрання.
-
Дорога омріяна безумовно розкриває обшири.
-
Дієва обережна безпечна розуміюча освіта.
Один із відгуків: "Щиро дякую за яскраві враження та цінну інформацію від зустрічі! Успіхів у новому навчальному році, ресурсного стану, натхнення, розкриття потенціалу та перемоги!"
Науково-методичний челендж: 10 червня 2024 року
10 червня 2024 року науково-педагогічними працівниками кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя КЗ "ЗОІППО" ЗОР у форматі онлайн проведено науково-методичний челендж “Стратегії сприяння інклюзії в сфері безпеки та здоров'я”. Захід організовано з нагоди тридцятиріччя від дня прийняття Саламанської декларації.
Долучилися до заходу 317 осіб. Це психолого-педагогічні працівники закладів освіти різного типу Запорізької, Черкаської, Полтавської, Львівської областей.
Мета: сприяти вдосконаленню інклюзивних умінь і навичок учасників заходу; забезпечити процес збагачення професійного інструментарію щодо створення безпечного та здорового освітнього середовища в умовах сьогодення.
На початку заходу, після традиційної розминки-розуминки був проведений челендж "Що ми знаємо про Саламанську декларацію: лише цифри".
Учасникам заходу представлені такі сучасні стратегії сприяння інклюзії в сфері безпеки та здоров'я:
-
Міжнародний проєкт "Дій для дітей України" (UCAP), в межах якого пропонується безкоштовний навчальний курс для вчителів “Вплив травми, та її прояв у поведінці та навчанні: що потрібно знати вчителю”; засновники - Ірвін і Карен Редленер (Америка);
-
Навчальний тренінг Shapes Of Grief (форми горювання); авторка - Ліз Ґлісон, психотерапевт і фахівець зі скорботи (Ірландія);
-
Всеукраїнський соціальний проєкт з психологічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами "Обійми для кожного хто потребує";
-
Проєкт "Mental Help 365", який є соціальним недержавним сервісом з комплексної психологічної допомоги дітям та підліткам, які мешкають на території України або тимчасово виїхали за кордон у складі своїх сімей;
-
BECOMING UKRAINE - безкоштовна платформа для навчання та розвитку дітей і дорослих; співзасновник - всесвітньо відомий мандрівник Беар Гріллз (Велика Британія);
-
INCLUSION STARTS WITH YUO/ TOOLBOX, до змісту якого включені такі інструменти інклюзії для викладачів, учнів та батьків: інклюзивний словник; журнал "Емпатія"; мікроафірмації; конструктор смуги доброти.
У фіналі заходу учасники долучилися до спільної інтерактивної діяльності на онлайн-дошці FLINGA. Завдання: скласти перелік науково-методичних челенджів на цей тиждень, на цей місяць, на перше півріччя нового навчального року, тематика яких пов'язана з безпечним та здоровим навчанням дітей і підлітків, які мають особливі освітні потреби.
Вашій увазі:
-
відеозапис (переглянути можна тут);
-
світлини на згадку (тут);
Потужний Марафон відбувся!
З 15 по 17 травня 2024 року тривав II Всеукраїнський науково-практичний марафон "Освіта на здоров’я: особливості розбудови безпечного, здорового та інклюзивного освітнього середовища" (далі - Марафон). Форум проводився в межах роботи Другої Міжнародної науково-практичної конференції "Освіта та наука крізь виклики сьогодення".
В Програмі Марафону було:
✌проведено 12 онлайн-заходів із синхронною формою взаємодії за участю 616 учасників з різних закладів освіти України.
Вашій увазі:
Дякуємо за сміливість навчати та вчитися! Все буде Україна!!!
Апробація експериментальної програми освітнього тренінгу "Фізкультура: безпечно просто здорово!"
Відбулася апробація експериментальної програми освітнього тренінгу "Фізкультура: безпечно просто здорово!" з формування безпекового професіоналізму сучасного вчителя фізичної культури.
Термін проведення заходу - 22-23 квітня 2024 року.
Формат проведення - дистанційний, синхронний і асинхронний режими взаємодії.
Активну участь у науковому заході взяли 19 педагогів. Це - сміливі, амбітні, досвідчені вчителі фізичної культури закладів освіти Запорізької області.
Науковий захід відбувся з нагоди Всесвітнього дня творчості та інноваційної діяльності.
Зверніть увагу:
-
освітня програма тренінгу розробляється в межах діяльності науково-дослідної лабораторії Інституту "Науково-методичні засади створення безпечного і здорового освітнього середовища в НУШ";
-
автор-упорядник експериментальної освітньої програми тренінгу - Олена АКСЬОНОВА;
-
учасники заходу - педагоги експериментальних закладів освіти, які працюють над реалізацією Всеукраїнського інноваційного освітнього проєкту з теми "Організаційно-педагогічні умови функціонування та розвитку безпечної школи у воєнний / повоєнний час".
Вашій увазі:
Онлайн-тімбілдінг "Як ми тренуємо креативність"
24 квітня 2024 року відбувся онлайн-тімбілдінг "Як ми тренуємо креативність". Івент проведено з нагоди Всесвітнього дня творчості та інноваційної діяльності.
Взяли активну участь в івенті 168 осіб. Це - психолого-педагогічні працівники закладів освіти різного типу.
Учасникам були запропоновані такі форми активності:
-
розібратися з ключовими поняттями "креативність", "творчість", "інноваційність";
-
виконати онлайн-тест на словниковий запас "Мовна креативність" (автор - Іван ГЛАДИРЬ);
-
дізнатися про складники та умови розвитку креативності;
-
довідатися про поради дослідників стосовно успішного розвитку креативності;
-
спільно виконати деякі вправи щодо тренування креативності;
-
попрацювати в групах щодо генерування відомих вправ для тренування креативності в нові, незвичні, незвичайні.
І все ж таки найважливіший результат участі - зустріч, нові знайомства і радість співпраці!
Спікери заходу - Олена АКСЬОНОВА, Олена ТОННЕ.
Вашій увазі - відеозапис.
Відбулася онлайн-вікторина
З 14 по 16 березня 2024 року тривала онлайн-вікторина "Реабілітаційна педагогіка в освітньому просторі Запорізької області: історичний екскурс". Захід організовано з нагоди 85-річчя від дня заснування Запорізького обласного інституту удосконалення вчителів (наразі - КЗ "ЗОІППО" ЗОР).
Учасники вікторини в асинхронному форматі мали можливість надати відповіді на 15 запитань, які стосувалися історії створення кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя Інституту.
Упорядники вікторини - науково-педагогічні працівники кафедри, ветерани Інституту:
-
Олена АКСЬОНОВА;
-
Ірина МІНАКОВА
Успішно виконали всі завдання вікторини 38 педагогів з різних закладів освіти Запорізької області. Загальний середній бал - 83,89%.
Всі учасники отримали сертифікати участі на 3 академічні години.
Про проведення семінару-практикуму: грудень, 2023
Завершився Всеукраїнський семінар-практикум "Психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами в умовах війни: виклики сьогодення".
Організатори заходу: кафедра реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя комунального закладу "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" Запорізької обласної ради та комунальна установа "Інклюзивно-ресурсний центр" Молочанської міської ради за підтримки Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації.
Захід складався з трьох частин:
-
Перша частина - 30 листопада 2023 року: кількість учасників - 237 осіб; відеозапис; сертифікати
-
Друга частина - 07 грудня 2023 року: кількість учасників - 251 особа; відеозапис; сертифікати;
-
Третя частина - 14 грудня 2023 року: кількість учасників - 276 осіб; відеозапис; сертифікати
Основні питання, яким присвячували свої виступи спікери:
-
Аналіз державної стратегії інклюзивного навчання (Озерова Тетяна Ярославівна).
-
Створення безбар’єрного середовища в закладах освіти (Очеретнюк Тетяна Леонідівна).
-
Сенсомоторний антистрес для української малечі, що поруч та далеко (Ганчева Вікторія Володимирівна).
-
Арттерапія в дії (Блеч Ганна Олександрівна).
-
Символьні набори альтернативної додаткової комунікації для українських дітей з тяжкими порушеннями мовлення в умовах вимушеного переміщення за межі України (Радіонова Галина Іванівна).
-
Вплив соціальних факторів зовнішнього середовища на виникнення мовленнєвих порушень дітей в умовах війни (Радіонова Катерина).
-
Запуск мовлення у дітей з ООП в умовах війни за десять кроків (Соколова Світлана Сергіївна)
-
Стратегії інклюзивного фізичного виховання (Аксьонова Олена Петрівна).
-
Релаксаційні вправи для стабілізації психоемоційного стану дітей з ООП (Федоренко Марина Миколаївна).
-
Психолого-педагогічний супровід дітей з кохлеарними імплантами в ЗЗСО (Шевченко Володимир Миколайович).
-
Організація діяльності інклюзивно-ресурсного центру в умовах воєнного стану (Хайдарова Оксана Сергіївна).
-
Запобігання емоційного вигорання в умовах екстремальної ситуації (Радіонова Катерина).
-
Використання лялькотерапії для корекції тривожності та страхів у дітей з ООП (Федоренко Марина Миколаївна).
-
Формування інклюзивної культури в освітньому середовищі (Мінакова Ірина Валентинівна, Півненко Юлія Володимирівна).
27 листопада 2023 року: всеукраїнський семінар-практикум
27 листопада 2023 року відбувся всеукраїнський семінар-практикум з теми "Фізіотерапевтичний супровід дітей з ДЦП, РАС, генетичними особливостями розвитку".
В роботі семінару-практикуму взяли участь науковці, педагогічні працівники інклюзивно-ресурсних центрів, закладів дошкільної і загальної середньої освіти, закладів спеціальної освіти, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами, аспіранти, студенти педагогічних коледжів, закладів вищої освіти та інші зацікавлені особи.
Викладач - Ганна ТУРОВЕЦЬ: остеопат, засновник проєкту "Collegium Fulcrum", фізичний терапевт, ерготерапевт (м. Київ).
Семінар-практикум проведено за підтримки Департамента освіти і науки Запорізької облдержадміністрації.
Організатори заходу:
-
КУ "Інклюзивно-ресурсний центр" Молочанської міської ради (Оксана ХАЙДАРОВА);
-
кафедра реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя комунального закладу "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" Запорізької обласної ради (Олена АКСЬОНОВА, Світлана АВДЄЄВА).
Загальна участь:
-
19 учасників в очному форматі;
-
91 учасник в онлайн-форматі.
Всесвітній день науки в ім'я миру та розвитку - 2023
10 листопада 2023 року, м. Запоріжжя
План проведення Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розитку у КЗ "ЗОІППО" ЗОР
-
Науково-методичний челендж "Антибулінг на уроках фізичної культури" (відеозапис)
-
Вебінар «Особливості організації дистанційного навчання учнів з особливими освітніми потребами» (відеозапис, презентація)
11 жовтня 2023 року відбувся Всеукраїнський семінар-практикум "Особливості організації дистанційної роботи з дітьми з особливими освітніми потребами" (частина 2). Організатори заходу: кафедра реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя КЗ "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" ЗОР, КУ "Інклюзивно-ресурсний центр" Молочанської міської ради.
Програма семінару-практикуму:
-
Привітальне слово для учасників заходу (Сігакова Ірина Анатоліївна, начальник відділу підтримки та розвитку інклюзивної освіти Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації).
-
Дистанційне навчання учнів з особливими освітніми потребами: кроки підтримки (Чеботарьова Олена Валентинівна, доктор пед. наук, завідувач відділу освіти дітей з порушеннями інтелектуального розвитку Інституту спеціальної педагогіки і психології ім. М. Ярмаченка НАПН України).
-
Використання мобільних ігрових додатків у роботі з розвитку мовлення дітей з ООП під час дистанційного навчання (Блеч Анна Олександрівна, канд. пед. наук, старший науковий співробітник відділу освіти дітей з порушеннями інтелектуального розвитку Інституту спеціальної педагогіки і психології ім. М. Ярмаченка НАПН України, фахівець-консультант ІРЦ №7 м. Києва).
-
Рухова активність: безпечно просто здорово (Аксьонова Олена Петрівна, канд. пед. наук, завідувач кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР).
-
Онлайн-навчання. Якість взаємодії вчителя і батьків (Обухова Наталія Олександрівна, сурдопедагог, вчитель шкіл дітей з порушенням слуху, керівник Вайбер, Телеграм та Фейсбук груп з тем щодо реабілітації слуху людини).
-
Використання нейро-ігор для розвитку емоційно-вольової та когнітивної сфери дитини з ООП (Федоренко Марина Миколаївна, фахівець (практичний психолог) КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Молочанської міської ради).
Модератор - Оксана ХАЙДАРОВА.
5 жовтня 2023 року відбувся Всеукраїнський семінар-практикум "Особливості організації дистанційної роботи з дітьми з особливими освітніми потребами". У науковому заході взяли участь психолого-педагогічні працівники закладів освіти різного типу та інклюзивно-ресурсних центрів з двадцяти областей України та трьох зарубіжних країн. Разом - 206 осіб.
Науковий захід ініційовано комунальною установою "Інклюзивно-ресурсний центр" Молочанської міської ради (Оксана ХАЙДАРОВА) та кафедрою реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя комунального закладу "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" Запорізької обласної ради (Олена АКСЬОНОВА) за підтримки Департаменту освіти і науки Запорізької обласної адміністрації.
Спікери і тематика семінару-практикуму:
-
Сігакова І.А., начальник відділу підтримки ті розвитку інклюзивної освіти ДОН ЗОДА. Стан інклюзивної освіти в Запорізькій області на теперішній час.
-
Круліковська О.В., міжкультурний асистент інтеграційної середньої школи № 109 ім. Е.Дембовського (м.Вроцлав, Польща), кандидат психологічних наук, психотерапевт. Методи протидії професійного вигорання в роботі з клієнтами.
-
Аксьонова О.П., завідувач кафедри РПЗСЖ КЗ "ЗОІППО" ЗОР, кандидат педагогічних наук. Моделювання рухових завдань для безпечного і ефективного фізичного навантаження.
-
Ганчева В.В., інструктор з фізичної культури спеціального закладу дошкільної освіти №232 «Сіренький зайчик» ЗМР, переможниця міського марафону «Сучасний педагог» в номінації «Інструктор - новатор з фізичної культури», срібний призер конкурсу «Сучасні заклади освіти – 2023», власниця відзнаки третього ступеню у Всеукраїнському фестивалі педагогічних ідей «Дошкілля під крилами захисту» в номінації «Сучасні якісні практики реалізації освіти дітей в інклюзивному освітньому середовищі закладів дошкільної освіти». Проєкт «Сенсомоторний антистрес для української малечі, що поруч та далеко» як засіб дистанційної освіти.
-
Обухова Н.О., сурдопедагог, педагог дітей з порушенням слуху, КЗ «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Джерело» ЗОР. Особливості дистанційної роботи педагога з дітьми, які мають порушення слуху.
-
Федоренко М.М., фахівець (практичний психолог) КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Молочанської міської ради. Використання онлайн-ігор для розвитку уваги та пам'яті у дітей з ООП.
Модератор заходу - Хайдарова О.С., директор КУ "Інклюзивно-ресурсний центр" Молочанської міської ради.
Літня школа для дорослих - 2023
Школа розумного руху - дистанційно!
Щорічно в червні, традиційно, відбуваються потужні науково-методичні заходи, бо у педагогів з'являється певний ліміт часу, щоб присвятити його власному професійному вдосконаленню.
Йдеться про Літні школи для дорослих, у програмі яких проведено авторську майстерню "Школа розумного руху - дистанційно!"
-
08.06.2023. Всеукраїнська літня онлайн-школа "Освітні ініціативи - 2023" (Комунальний вищий навчальний заклад «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради). 32 учасника. Запис.
-
15.06.2023. Всеукраїнський проблемний науково-практичний семінар "Світ дитинства". Літня школа для дорослих - 2023: виклики сьогодення: пошуки та здобутки (Комунальний заклад "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" Запорізької обласної ради, кафедра дошкільної освіти). 91 учасник. Програма. Запис
Усі учасники отримали авторський сертифікат від Олени Аксьонової, який засвідчив високий рівень їхньої активності в структурі чотирьох локацій:
-
Тестування інвентарю в Школі розумного руху.
-
Практикування рухової задачки в Школі розумного руху.
-
Моделювання рухової задачки в Школі розумного руху.
-
Тестування рухової задачки в Школі розумного руху.
Тиждень науки - 2023
Міжнародна науково-практична конференція "Освіта та наука крізь виклики сьогодення" (17-19 травня 2023)- сайт
17-19 травня 2023 року, м. Запоріжжя
-
Вебінар «Корекційно-розвиткова робота з дітьми з особливими освітніми потребами в умовах сьогодення» (спікери - Світлана Авдєєва, Тетяна Очеретнюк). Відеозапис заходу
Всесвітній день творчості та інноваційної діяльності. 21.04.2023
21 квітня кожного року відзначається Всесвітній день творчості та інноваційної діяльності. Свято з’явилось у 2002 році, а у 2017 році Організація Об’єднаних Націй проголосила його міжнародним днем.
Всесвітній день творчості та інноваційної діяльності має за мету збільшення обізнаності суспільства щодо необхідності творчого підходу до розв’язання проблем та важливості інновацій для всебічного суспільного розвитку, залучення до креативного мислення, генерування творчих ідей і позитиву.
У межах свята було проведено веб-квест "Видатні науковці України для здоров'я" (автори - Юлія Півненко, Кіра Стадниченко).
Фінішу дісталися 16 педагогів.
Регіональний тиждень Вернадського - 2023
(Заходи з нагоди 160-річчя Володимира Вернадського)
10 березня 2023 року відбулася онлайн-презентація інноваційної технології з фізичного виховання дітей дошкільного віку "Розумна фізкультура".
Спікерами форуму були:
-
Олена Аксьонова, кандидат педагогічних наук, завідувач кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя КЗ "ЗОІППО” ЗОР, майстер спорту
-
Вікторія Ганчева, інструктор з фізичної культури та ЛФК спеціального закладу дошкільної освіти (ясла-садок) № 232 "Сіренький зайчик" Запорізької міської ради
-
Оксана Подріз, інструктор з фізичної культури закладу дошкільної освіти № 236 "Сонячний" Запорізької міської ради
До форуму долучилися педагогічні працівники закладів освіти різного типу із Запорізької, Сумської та Дніпропетровської областей. Разом - 69 учасників.
Впродовж форуму учасники та учасниці:
👌довідалися, як поєднується концепція ноосфери В.І.Вернадського з провідними ідеями модернізації методики фізичного виховання сучасних дошкільнят;
👌дізналися, які складові технології "Розумна фізкультура";
👌ознайомилися з контентом відео-каналу "Розумні рухи";
👌здійснили SWOT-аналіз презентованої технології;
👌були разом дві години!
Нетворкінг "Здорова школа. Індекс здоров'я"
10 листопада 2022 року кафедрою реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя комунального закладу "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" Запорізької обласної ради проведено нетворкінг з теми "Здорова школа. Індекс здоров'я" (модератор - Юлія Півненко). Захід проведено у межах реалізації ІІ формувального етапу інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти». У нетворкінгу взяли участь 30 педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти Запорізької області – учасників Проєкту.
Під час нетворкінгу учасники працювали за локаціями і більш детально змогли:
-
дізнатися про концептуальні засади здорової та безпечної школи та ознайомитися з інструментом "Індекс здоров’я" (спікер - Юлія Півненко);
-
більш детально ознайомитися зі змістом модуля "Освіта в галузі здоров'я та безпеки" (спікер - Юлія Півненко);
-
долучитися до усвідомлення складових модуля "Фізичне виховання та інші програми фізичної активності" (спікер - Олена Аксьонова);
-
дізнатися більш детально про показники модуля "Популяризація здорового способу життя серед працівників закладу освіти" (спікер - Світлана Авдєєва);
-
розширити спектр власного сприймання стосовно модуля "Залучення сім'ї та громади" (спікер - Ірина Мінакова).
Нетворкінг пройшов активно:
-
учасники виконали руханку #Спільно_дбай;
-
активно долучилися до виконання фізкультурної паузи "Про життя для життя";
-
виконували інтерактивні вправи у сервісах Mentimeter, Kahoot, Jamboard, LearningApps;
-
долучалися до обговорення та планували реальні кроки щодо розбудови здорової та безпечної школи у своїх закладах освіти.
Дякуємо всім, хто долучився!
VIІІ Міжнародна науково-практична конференція "Неперервна освіта нового сторіччя: виклики та пріоритети" (07-14 листопада 2022)- сайт
7 - 14 листопада 2022 року, м. Запоріжжя
-
Доповіді учасників конференції
Тиждень освіти дорослих - 2022
16 вересня 2022 року в межах Тижня освіти дорослих співробітниками кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проведено вебінар «Розвиток професійної компетентності педагогів щодо формування культури безпечної та здорової поведінки учнів/учениць». Учасники заходу (76 педагогів закладів освіти Запорізької області) взяли участь у роботі чотирьох локацій:
-
Рух – це здорово (спікер – Олена Аксьонова);
-
Безпечне і здорове освітнє середовище (спікер – Юлія Півненко);
-
Альтернативна та додаткова комунікація (спікер – Ірина Мінакова);
-
Цифрова інклюзія (спікер – Світлана Авдєєва).
Тиждень науки - 2021
VIІ Міжнародна науково-практична конференція
"Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи"
м.Запоріжжя, 13-15 травня 2021 року
-
Доповідь на пленарному засіданні. Методика визначення інклюзивного ефекту навчальних завдань педагогам на курсах підвищення кваліфікації (на прикладі дистанційної форми навчання). Аксьонова О.П.
-
Воркшоп «Провокації на уроках фізичної культури». Аксьонова О.П.
-
Стаття "Методика визначення освітнього ефекту Перших інклюзивних ігор." Аксьонова О.П., Півненко Ю.В.
-
Вебінар «Співпраця інклюзивно-ресурсних центрів з батьками дітей з особливими освітніми потребами та закладами освіти як ключовими партнерами у реалізації завдань ІРЦ». Волошина Т.А., Марко Н.В.
-
Воркшоп «Культура здоров’я як освітній продукт: парадокс чи закономірність». Півненко Ю.В., Аксьонова О.П.
-
Панельна дискусія «Хто лідер в інклюзивній освіті?». Аксьонова О.П., Волошина Т.А., Півненко Ю.В.
Матеріали до виступів на дискусії.
-
Авторська студія «Інклюзивне фізичне виховання». Аксьонова О.П.
-
Педагогічна майстерня «Реабілітаційний простір заради інклюзії». Волошина Т.А.
-
Презентація «Результати моніторингового дослідження рівня сформованості професійних компетентностей педагогічних працівників, які пов’язані з інклюзією та збереженням здоров’я». Авдєєва С.О., Мінакова І.В.
VI Міжнародна науково-практична конференція "Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи" - сайт
12-18 травня 2020 року, м. Запоріжжя
-
Доповіді учасників конференції
Друга Всеукраїнська науково-практична конференція
"Досвід та перспективи розвитку інклюзивної освіти в Україні: регіональний аспект" - сайт
Всеукраїнська науково-практична конференція
"Досвід та перспективи розвитку інклюзивної освіти в Україні: регіональний аспект" - сайт
14-21 травня 2018 року, м.Запоріжжя
Четвертий тематичний напрям "Інклюзивна освіта: виміри сучасності"
-
Наукове, навчально-методичне та організаційне забезпечення інклюзивного навчання.
-
Особливості професійної підготовки та підвищення кваліфікації педагогічних працівників в умовах інклюзивної освіти.
-
Практика розвитку здоров’я учнів і педагогів інклюзивних класів.
Науково-практична конференція «Актуальні питання офтальмології та психолого-медико-педагогічний супровід дітей з порушеннями зору»
19 квітня 2018 р. на базі КЗ «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Орієнтир» ЗОР відбулася науково-практична конференція «Актуальні питання офтальмології та психолого-медико-педагогічний супровід дітей з порушеннями зору», в якій взяла участь кафедра реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР.
Провідні лікарі-офтальмологи України, представник Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації, викладачі, корекційні педагоги, спеціалісти Запорізького обласного центру зайнятості ділилися досвідом роботи з дітьми з порушенням зорової функції, аналізували стан психолого-медико-педагогічного супроводу дітей в закладах освіти, розмірковували про можливості передпрофесійної підготовки дітей, їхньої соціальної адаптації та інтеграції у суспільство.
Старший викладач кафедри РПЗСЖ Волошина Т.А. презентувала досвід роботи з теми "Психолого-педагогічний супровід дітей з порушенням зору в закладах освіти".
Підписання угоди про наукове співробітництво
24 жовтня 2017 р. відбулось підписання угоди про наукове співробітництво між Інститутом спеціальної педагогіки НАПН України та КЗ "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти". Сторони домовились про розробку та впровадження спільних проектів наукових досліджень у галузі спеціальної освіти, підготовки фахівців у галузі спеціальної педагогіки та спеціальної психології, організації міжнародних, національних і регіональних науково-практичних конференцій, науково-освітніх видавничих проектів тощо. Цей офіційний захід став дружнім діалогом професіоналів. Дякуємо доктору педагогічних наук, професору, члену-кореспонденту НАПН України Колупаєвій Аллі Анатоліївні та старшому науковому співробітнику лабораторії проблем інклюзивної освіти Луценко Інні Василівні за теплу зустріч, цікаву бесіду та порозуміння. Сподіваємось на плідну співпрацю та спільну реалізацію цікавих проектів.
Презентація досвіду на Дев'ятій міжнародній виставці
"Інноватика в сучасній освіті"
24 жовтня 2017 р. на Дев'ятій міжнародній виставці "Інноватика в сучасній освіті" відбулась презентація досвіду "Науково-методичний супровід інноваційних технологій інклюзивного навчання в закладах освіти Запорізької області". Досвід впровадження інклюзивної освіти в Запорізькому регіоні був представлений науковцями КЗ "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" ЗОР, завідувачем кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя, к.п.н., доцентом Лупінович С.М., старшим викладачем кафедри Волошиною Т.А. та директором НВК №6 м. Енергодар Марієвою І.Г. Гості заходу познайомились з науково-методичними досягненнями кафедри у напрямку розбудови інклюзивної освіти в Запорізькій області, взяли участь у створенні "Дорожньої карти", отримали відповіді на деякі організаційні питання. Презентація викликала велику зацікавленість учасників виставки. За цей захід КЗ "ЗОІППО" ЗОР отримав від організаторів виставки почесний диплом презентації.