Наукова діяльність кафедри

Науково-дослідна тема кафедри;
“Розвиток професійної компетентності сучасного педагога в умовах нової української школи: корекційно-розвитковий аспект”
(затверджена на засіданні кафедри, протокол №1 від 15.01.2019).
Мета, завдання, етапи - більш детально тут.

 

конференція
Тиждень науки - 2021
VIІ  Міжнародна науково-практична конференція
"Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи"  
м.Запоріжжя,  13-15 травня 2021 року
 
  • Доповідь на пленарному засіданні. Методика визначення інклюзивного ефекту навчальних завдань педагогам на курсах підвищення кваліфікації (на прикладі дистанційної форми навчання). Аксьонова О.П.

  • Воркшоп «Провокації на уроках фізичної культури». Аксьонова О.П. 

Сертифікати учасників

  • Стаття "Методика визначення освітнього ефекту Перших інклюзивних ігор." Аксьонова О.П., Півненко Ю.В.

  • Вебінар «Співпраця інклюзивно-ресурсних центрів з батьками дітей з особливими освітніми потребами та закладами освіти як ключовими партнерами у реалізації завдань ІРЦ». Волошина Т.А., Марко Н.В. 

Сертифікати учасників

  • Воркшоп «Культура здоров’я як освітній продукт: парадокс чи закономірність». Півненко Ю.В., Аксьонова О.П. 

Сертифікати учасників

  • Панельна дискусія «Хто лідер в інклюзивній освіті?». Аксьонова О.П., Волошина Т.А., Півненко Ю.В.

Матеріали до виступів на дискусії.

Сертифікати учасників

Сертифікати учасників

Сертифікати учасників

  • Презентація «Результати моніторингового дослідження рівня сформованості професійних компетентностей педагогічних працівників, які пов’язані з інклюзією та збереженням здоров’я».  Авдєєва С.О., Мінакова І.В.

Сертифікати учасників

VI Міжнародна науково-практична конференція "Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи" - сайт
logo_big-e1584968848911.gif
Друга  Всеукраїнська науково-практична конференція
"Досвід та перспективи розвитку інклюзивної освіти в Україні: регіональний аспект" - сайт
Інклз.jpg
Всеукраїнська науково-практична конференція
"Досвід та перспективи розвитку інклюзивної освіти в Україні: регіональний аспект" - сайт
Інклз.jpg
Конфер.jpg

14-21 травня 2018 року, м.Запоріжжя

Четвертий тематичний напрям "Інклюзивна освіта: виміри сучасності"

  • Наукове, навчально-методичне та організаційне забезпечення інклюзивного навчання.

  • Особливості професійної підготовки та підвищення кваліфікації педагогічних працівників в умовах інклюзивної освіти.

  • Практика розвитку здоров’я учнів і педагогів інклюзивних класів.

Науково-практична конференція «Актуальні питання офтальмології та психолого-медико-педагогічний супровід дітей з порушеннями зору»

  19 квітня 2018 р. на базі КЗ «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Орієнтир» ЗОР відбулася науково-практична конференція «Актуальні питання офтальмології та психолого-медико-педагогічний супровід дітей з порушеннями зору», в якій взяла участь кафедра реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя  КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР.

   Провідні лікарі-офтальмологи України, представник Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації, викладачі, корекційні педагоги, спеціалісти Запорізького обласного центру зайнятості ділилися досвідом роботи з дітьми з порушенням зорової функції, аналізували стан психолого-медико-педагогічного супроводу дітей в закладах освіти, розмірковували про можливості передпрофесійної підготовки дітей, їхньої соціальної адаптації та інтеграції у суспільство.

   Старший викладач кафедри РПЗСЖ Волошина Т.А. презентувала досвід роботи з теми "Психолого-педагогічний супровід дітей з порушенням зору в закладах освіти".

press to zoom
press to zoom
press to zoom
Підписання угоди про наукове співробітництво

  24 жовтня 2017 р. відбулось підписання угоди про наукове співробітництво між Інститутом спеціальної педагогіки НАПН України та КЗ "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти". Сторони домовились про розробку та впровадження спільних проектів наукових досліджень у галузі спеціальної освіти, підготовки фахівців у галузі спеціальної педагогіки та спеціальної психології, організації міжнародних, національних і регіональних науково-практичних конференцій, науково-освітніх видавничих проектів тощо. Цей офіційний захід став дружнім діалогом професіоналів. Дякуємо доктору педагогічних наук, професору, члену-кореспонденту НАПН України Колупаєвій Аллі Анатоліївні та старшому науковому співробітнику лабораторії проблем інклюзивної освіти Луценко Інні Василівні за теплу зустріч, цікаву бесіду та порозуміння. Сподіваємось на плідну співпрацю та спільну реалізацію цікавих проектів.

 
press to zoom
press to zoom
Презентація досвіду на Дев'ятій міжнародній виставці 
"Інноватика в сучасній освіті"

  24 жовтня 2017 р. на Дев'ятій міжнародній виставці "Інноватика в сучасній освіті" відбулась презентація досвіду "Науково-методичний супровід інноваційних технологій інклюзивного навчання в закладах освіти Запорізької області". Досвід впровадження інклюзивної освіти в Запорізькому регіоні був представлений науковцями КЗ "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" ЗОР, завідувачем кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя, к.п.н., доцентом Лупінович С.М., старшим викладачем кафедри Волошиною Т.А. та директором НВК №6 м. Енергодар Марієвою І.Г. Гості заходу познайомились з науково-методичними досягненнями кафедри у напрямку розбудови інклюзивної освіти в Запорізькій області, взяли участь у створенні "Дорожньої карти", отримали відповіді на деякі організаційні питання. Презентація викликала велику зацікавленість учасників виставки. За цей захід КЗ "ЗОІППО" ЗОР отримав від організаторів виставки почесний диплом презентації.