top of page
Навігатор здоров'я - 2025: майстер-клас Олени Аксьонової

24 листопада 2022 року, попри всі відключення енергопостачання, у форматі онлайн відбувся майстер-клас з теми "Навігатор здоров'я - 2025".

Захід проведено в межах ХІІІ Міжнародної виставки "Сучасні заклади освіти".

42 учасника знайшли ресурси попрацювати на майстер-класі синхронно. Це інструктори, вихователі з фізичної культури закладів дошкільної освіти, вчителі фізичної культури закладів загальної середньої освіти.

Майстер-клас проведено в чотири етапи:

  1. Теоретичний етап: учасники дізналися про структуру та зміст матриці "Навігатора"; сутність координат.

  2. Практичний етап: учасники довідалися про моделі рухових завдань за кожною групою координат "Навігатора"; спробували виконати декілька рухових завдань та визначати ефективність педагогічних дій за кожною координатою "Навігатора".

  3. Підсумковий етап: учасники отримали інформацію про "методичний мотлох" і прийоми щодо його знищення.

  4. Заліковий етап: учасники взяли участь у вікторині "Навігатор - 2025" в асинхронному режимі на платформі Kahoot; заповнили форму для отримання сертифікату участі.

Найголовніше – це було творче спілкування, обмін ідеями, зустріч зі сміливими навчати і вчитися!

зображення_viber_2021-12-07_20-27-24-379.jpg
Нетворкінг "Здорова школа. Індекс здоров’я"

10 листопада 2022 року кафедрою реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя комунального закладу "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" Запорізької обласної ради проведено нетворкінг з теми "Здорова школа. Індекс здоров'я" (модератор - Юлія Півненко). Захід проведено у межах реалізації ІІ формувального етапу інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти». У нетворкінгу взяли участь 30 педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти Запорізької області – учасників Проєкту. 

Під час нетворкінгу учасники працювали за локаціями і більш детально змогли:

  • дізнатися про концептуальні засади здорової та безпечної школи та ознайомитися з інструментом "Індекс здоров’я" (спікер - Юлія Півненко);

  • більш детально ознайомитися зі змістом модуля "Освіта в галузі здоров'я та безпеки" (спікер - Юлія Півненко);

  • долучитися до усвідомлення складових модуля "Фізичне виховання та інші програми фізичної активності" (спікер - Олена Аксьонова);

  • дізнатися більш детально про показники модуля "Популяризація здорового способу життя серед працівників закладу освіти" (спікер - Світлана Авдєєва);

  • розширити спектр власного сприймання стосовно модуля "Залучення сім'ї та громади" (спікер - Ірина Мінакова).

Нетворкінг пройшов активно:

  • учасники виконали руханку #Спільно_дбай;

  • активно долучилися до виконання фізкультурної паузи "Про життя для життя";

  • виконували інтерактивні вправи у сервісах Mentimetr, Kahoot, Jamboard, LearningApps;

  • долучалися до обговорення та планували реальні кроки щодо розбудови здорової та безпечної школи у своїх закладах освіти.

Дякуємо всім, хто долучився!

Без названия (1).png
Обласний семінар «Тренінговий кабінет як соціокультурний осередок формування життєвих компетентностей учнівської молоді»

24.11.2022р. відбувся обласний семінар «Тренінговий кабінет як соціокультурний осередок формування життєвих компетентностей учнівської молоді». На жаль, частина шкіл, в яких створені тренінгові кабінети, знаходяться на тимчасово окупованих територіях Запорізької області. Це на разі не дає нам можливості зібратися всім разом навіть у дистанційному режимі. Однак, ми пишаємось тим, що тренінгові кабінети м. Запоріжжя, Кушугумської гімназії «Інтелект» продовжують працювати як інформаційні центри в своїх осередках. Тренери надають психологічну підтримку учням і педагогам, продовжують в дистанційному режимі проводити бесіди, онлайн-конференції тощо. Саме про це і говорили 8 учасників семінару. Приділили увагу питанню тих ризиків, які потребують сьогодні профілактичної роботи, поділилися досвідом роботи, щодо форм профілактичної роботи, які можна проводити дистанційно

Без названия (3).jpg
Інтегрований курс "Здоров’я безпека та добробут" в НУШ. Курс ІІ

З 19 по 27 вересня 2022 року на базі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся перший тренінг "Нова українська школа: адаптаційний цикл базової середньої освіти. Курс другий" (інтегрований курс "Здоров’я, безпека та добробут"). Успішно опанували програму тренінгу 28 педагогів закладів освіти Запорізької області. Під час навчання учасники взяли участь у 6 вебінарах, виконали 2 інтерактивні вправи та 6 залікових робіт, створили портфоліо групи. 
За результатами навчання роботу продовжили 18 педагогів. Саме вони й стали регіональними тренерами НУШ (інтегрований курс "Здоров’я, безпека та добробут"). Навчання на тренерському модулі складалося з 3 вебінарів, тесту та залікової роботи для тренерів.

gInXCZDY.jpg
КРОК на новий урок фізичної культури: курс другий

Розпочато проведення тренінгів "Нова українська школа: адаптаційний цикл базової середньої освіти. Курс другий. -Освітня галузь: фізична культура".

З 19 по 27 вересня 2022 року сміливо та потужно опанували програму тренінгу  26 педагогов. Це була перша група учасників і учасниць.

З числа педагогів, які навчалися в першій групі, було здійснено відбір до навчання на тренерському модулі (04-05.10.2022). На високому якісному рівні цей модуль опанували  19 педагогів. Вони тепер - регіональні тренери і тренерки.

Про програму другого курсу:

  • п’ять вебінарів;

  • два інтерактивних уроки;

  • чотири залікових роботи;

  • навчальний проєкт;

  • розробка навчальної програми.

Про програму тренерського модуля:

  • участь у створенні ВІРТУАЛЬНОЇ ТРЕНЕРСЬКОЇ

  • активна робота під час трьох онлайн-вебінарів;

  • виконання залікової роботи "Я-ТРЕНЕР";

  • проходження онлайн-тестування.

gInXCZDY.jpg
Обласний семінар " Організація виховної роботи в закладах загальної середньої освіти з інтернатами (пансіонати) у 2022-2023 н/р.

14.09.2022 р. на базі Запорізького обласного інституту педагогічної освіти в онлайн-форматі відбувся обласний семінар керівників методичних об’єднань вихователів закладів загальної середньої освіти з інтернатами (пансіонами) з теми «Організація виховної роботи в закладах загальної середньої освіти з інтернатами (пансіонами) у 2022-2023 н.р." Керівник – Ірина Мінакова.

21 учасник з 14 закладів освіти взяв активну участь в обговоренні методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України «Щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2022/2023 н/р.»

Значну увагу приділили питанню організації проведення ефективного виховного заходу в онлайн-режимі.

Враховуючи здійснення освітнього процесу у воєнний час, обговорили рекомендації Державної служби якості освіти «Безпечне освітнє середовище: нові виміри безпеки», які допоможуть організувати безпечне освітнє середовище і в очному, і в дистанційному, і у змішаному форматі навчання, а також більш ефективно змінювати формати залежно від безпекової ситуації.

kisspng-training-e-learning-educational-technology-learning-and-development-resthaven-5b6d
Вебінар "Розвиток професійної компетентності педагогів щодо формування культури безпечної та здорової поведінки учнів/учениць"

16 вересня 2022 року в межах Тижня освіти дорослих співробітниками кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проведено вебінар «Розвиток професійної компетентності педагогів щодо формування культури безпечної та здорової поведінки учнів/учениць». Учасники заходу (76 педагогів закладів освіти Запорізької області) взяли участь у роботі  чотирьох локацій:

  • Рух – це здорово (спікер – Олена Аксьонова);

  • Безпечне і здорове освітнє середовище (спікер – Юлія Півненко);

  • Альтернативна та додаткова комунікація (спікер – Ірина Мінакова);

  • Цифрова інклюзія (спікер – Світлана Авдєєва).

dist7.jpg
Обласний семінар "Особливості викладання інтегрованих курсів “Основи здоров’я” та “Здоров’я, безпека і добробут” у 2022-2023 н.р."

08.09.2022 року на базі Запорізького обласного інституту педагогічної освіти в онлайн-форматі відбувся обласний семінар "Особливості викладання інтегрованих курсів “Основи здоров’я” та “Здоров’я, безпека і добробут” у 2022-2023 н.р.".  У семінарі взяли участь 65 педагогів закладів освіти Запорізької області. Керівник семінару - Юлія Півненко. Під час роботи були розглянуті такі питання:

  • Зміни в навчальних  програмах.

  • Методичні рекомендації щодо особливостей викладання інтегрованих курсів "Основи здоров’я" та "Здоров’я, безпека і добробут".

  • Лайфхаки ефективного онлайн-уроку.

  • Безпечне освітнє середовище: нові виміри безпеки.

  • Психологічна підтримка учнів: з досвіду роботи Світлани Прус.

net-1.jpg
Обласна онлайн-нарада відбулася!

14 вересня 2022 року відбулася обласна онлайн-нарада фахівців галузі фізичної культури з питань організації та проведення проєктів з фізичного виховання дітей і підлітків у закладах освіти Запорізької області. Разом долучилися до наради 36 осіб.

Як з'ясувалося, планів у нас багато!

Це лише мінімальний перелік актуальних та важливих на сьогодні справ заради перемоги України!

  • до 30.09.2022 - організувати та провести фізкультурно-оздоровчі заходи у межах конкурсу "Будь активним заради миру";

  • 20.09.2022 - прослухати Всеукраїнський онлайн-вебінар "Підвищення ефективності фізкультурно-оздоровчої роботи закладу освіти НУШ в умовах воєнного стану" (початок - 14.00);

  • 23.09.2022 - долучитися до BEACTIVE DAY (вашій увазі - лист МОН України);

  • 30.09.2022 - взяти участь у Європейському дні шкільного спорту / EUROPEAN SCHOOL SPORT DAY (реєструйтеся, будь ласка);

  • підготувати команди на участь в обласних фіналах учнівської олімпіади з фізичної культури та Інклюзивних Ігор; в обласному етапі Всеукраїнського заходу COOL GAMES; в обласному етапі Дитячої легкої атлетики;

  • знайти сміливість і ресурси для участі в обласному фестивалі "Ліга активних учнів і учениць здорової України".
    Щоб з'ясувати більш детально Вашу точку зору, прохання - пройти онлайн-опитування:

  • анкета тут.

Вашій увазі:

AdobeStock_291895827-scaled.jpeg
Вебінар-нетворкінг від 29.08.2022: серпневі студії

29 серпня 2022 року відбувся вебінар-нетворкінг "Методичні прийоми збереження, розвитку та формування культури здоров'я дітей і підлітків під час занять / уроків з фізичної культури". Цей форум проведено в межах "Серпневих студій", які традиційно організовуються комунальним закладом "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" ЗОР.

Спікерка - Олена Аксьонова.

Активну участь у роботі вебінару-нетворкінгу взяли 44 учасника - фахівці з фізичного виховання дітей і підлітків закладів освіти різного типу.

net-1.jpg
Тренінг для вчителів інтегрованого курсу "Здоров’я, безпека та добробут" завершено!

З 16 по 26 серпня 2022 року відбувся тренінг для вчителів інтегрованого курсу "Здоров’я, безпека та добробут". У тренінгу взяли участь 49 педагогів закладів освіти Запорізької області. Форма навчання - дистанційна. У процесі навчання учасники опанували два модулі тренінгу, взяли участь в 6 вебінарах, виконали 4 залікові роботи, 2 інтерактивні вправи та стільки ж тестів. Під час роботи над модулем 2 педагоги ознайомилися з Державним стандартом та модельними навчальними програмами соціальної та здоров’язбережувальної освітньої галузі; моделювали навчальну програму засобами Конструктора навчальних програм; знайомилися з підходами до навчання в Новій українській школі.

Куратор тренінгу - Юлія Півненко.

focus-group-sillhouette.jpg
Тренінг "КРОК: новий урок фізичної культури" завершено!

З 15 по 26 серпня 2022 року тривав тренінг "Новий зміст освітньої галузі у 5-6 класі (Фізична культура: крок на новий рівень)". Форма навчання - дистанційна. Це - перший курс. На високому якісному рівні опанували програму тренінгу 53 учасника та учасниці - фахівці галузі з різних закладів освіти Запорізької області.

Вашій увазі:

Без названия (1).jpg
Майстер-клас в межах обласної виставки "Освіта Запорізького краю-2022"

26 серпня 2022 року в межах обласної педагогічної виставки "Освіта Запорізького краю" відбувся майстер-клас з теми "Сучасні підходи до формування практичних навичок для самостійних занять фізичними вправами учнів 5-6 класів на уроках фізичної культури". Захід проведено онлайн. Долучилися до майстер-класу 64 педагога з різних закладів освіти Запорізької області. Учасників і учасниць майстер-класу привітала Олена Володимирівна Варецька, проректор з науково-методичної роботи Комунального закладу "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" Запорізької обласної ради, доктор педагогічних наук, професор.

Спікерки - автори перспективного педагогічного досвіду із зазначеної вище теми, вчительки з фізичної культури Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів "ОСНОВА" Запорізької міської ради Запорізької області:

  • Кліщевська Яна Володимирівна

  • Матвіїшина Тетяна Дмитрівна

Модератор заходу - Аксьонова Олена Петрівна.

kisspng-training-e-learning-educational-technology-learning-and-development-resthaven-5b6d
Вебінар "Технологія використання літотерапії у формуванні ключових компетентностей дітей дошкільного віку з депривацією зору"

25 серпня 2022 року у межах виставки "Освіта Запорізького краю - 2022" на базі КЗ "Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти" ЗОР відбувся вебінар "Технологія використання літотерапії у формуванні ключових компетентностей дітей дошкільного віку з депривацією зору", під час якого був презентований досвід роботи Валерії Остапенко та Наталі Кузнецової, досвідчених вчителів-дефектологів (тифлопедагогів) дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу № 81 "Бірюсинка" Запорізької міської ради Запорізької області. 

Модератор: Авдєєва Світлана, старший викладач кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя.

kisspng-training-e-learning-educational-technology-learning-and-development-resthaven-5b6d
Круглий стіл "Педагогічний досвід: традиції та новації, проблеми та перспективи"

22 серпня 2022 року у межах Серпневих студій на базі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся круглий стіл «Педагогічний досвід: традиції та новації, проблеми та перспективи». Під час заходу співробітниками інституту було розкрито особливості здійснення кожного з етапів педагогічного досвіду. Аксьонова Олена Петрівна, завідувач кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя, акцентувала увагу на деяких нюансах етапу створення досвіду та ознайомила присутніх з шаблоном роботи над ним. 

AdobeStock_291895827-scaled.jpeg
Семінар "Партнерство з батьками як необхідна умова успішного інклюзивного навчання"

24 червня 2022 року відбувся семінар на тему: "Партнерство з батьками як необхідна умова успішного інклюзивного навчання". Долучилися до роботи 6 учасників.

Питання, які були винесено до обговорення:

1. Сутність та специфіка педагогіки партнерства;

2. Принципи побудови роботи з батьками;

3. Ефективні форми налагодження партнерських взаємин учителя з батьками.

focus-group-sillhouette.jpg
Семінар-нетворкінг "Виховання миролюбного ставлення..."

26 травня 2022 року відбувся обласний семінар-нетворкінг з теми "Виховання в учнів миролюбного ставлення до оточення на уроках фізичної культури в умовах воєнного стану". Формат проведення - онлайн. Долучилася до заходу 51 персона: фахівці з фізичного виховання закладів освіти різного типу. Географічно було представлено різні куточки Європи: Україна, Польща, Угорщина, Чехія, Словаччина, Туреччина, Італія. 

За підсумками заходу проведено тестування. Позитивні результати виконання тесту надають підстави для сертифікації учасників семінару-нетворкінгу. 

Дякую за участь, шановні колеги!

images_edited.png
Тренінг "Фізична культура: крок на новий рівень"

На виконання "Плану заходів на 2017-2029 роки із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа»" та Плану роботи на 2022 рік комунального закладу "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" Запорізької обласної ради у травні 2022 року проведено тренінг для вчителів фізичної культури 5-6 класів закладів освіти Запорізької області щодо впровадження нового Державного стандарту базової середньої освіти відповідно до Концепції "Нова українська школа". Навчання відбувалося в дистанційному форматі.

Програма тренінгу складається з двох модулів:

  1. Перший модуль "Реалізація Концепції "Нова українська школа" в адаптаційному циклі базової середньої освіти"

  2. Другий модуль "Новий зміст освітньої галузі «Фізична культура»". КРОК на новий рівень

 

Знайшли ресурси, опанували програму тренінгу 46 педагогів - учителів фізичної культури закладів освіти різного типу:

КРОК.png
Напередодні фіналу обласної учнівської олімпіади з предмета "фізична культура"

12 лютого 2022 року - фінал обласної учнівської олімпіади з предмета "фізична культура"
З цього приводу:
30 січня 2022 року сформовані бригади команд для виконання завдань практичного блоку; таких бригад наразі сім по 6 команд і одна бригада - дві команди;
02 лютого 2022 року проведена онлайн-консультація представників команд (відеозапис); долучилися до заходу 62 особи;
04 лютого 2022 року проведена онлайн-нарада учасників фахового журі (відео); взяли участь 14 осіб;
10 лютого 2022 року у форматі онлайн відбудеться вибір запитань, які будуть включені до тестування учасників / учасниць фіналу за теоретико-методичним блоком завдань. 

00 Веб 11.jpeg
Чисто УРОК: в новий рік з новими завданнями

03 лютого 2022 року було проведено заняття за програмою роботи обласної творчої групи "Чисто УРОК". П'ята сесія присвячена темі "Використання ІКТ щодо створення веб-контенту". Долучилися до роботи в форматі онлайн 12 учасників.

images_edited.png
2021 рік
Чисто_УРОК: четверта сесія розпочалася!

16 грудня 2021 року в спортивному залі КЗ "ЗОІППО" ЗОР розпочалася четверта сесія обласної творчої групи "Чисто УРОК в системі фізичного виховання дітей і підлітків".  Тематика четвертої сесії "Креативний урок. Раціональні підходи щодо формування культури здоров’я особистості під час проведення заняття / уроку з фізичної культури". Цього разу учасники працювали під керівництвом доцента кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя, кандидата педагогічних наук Юлії Півненко. 

Впродовж засідання учасники розпочали моделювати заняття / урок у складах таких майстерень:

  • майстерня дошкільної освіти "WOW – казка" або "Острів дозвільні";

  • майстерня початкової освіти "Де ми ще не бували: мандрівка" або "Аукціон родинних рекордів";

  • майстерня середньої шкільної освіти "Кіностудія “ФіС_УРА” або "ІЗ мультика до життя";

  • майстерня старшої шкільної освіти "Новий спортивний контент" або "Міксер рухів".

Цього разу прибули на засідання 10 осіб. 

Старт роботи майстерень надано. Попереду - тривала робота на цілий 2022 рік.

ТГ_Чисто УРОК_12.2021.jpg
Тренінг «Інклюзія в сучасному закладі загальної середньої освіти» 

З 29 листопада по 01 грудня 2021 року відбувся тренінг "Інклюзія в сучасному закладі загальної середньої освіти" в дистанційному форматі.

В тренінгу взяв участь 31 педагогічний працівник Кирилівської селищної ради.

За програмою тренінгу учасники:

  • взяли участь у вебінарах;

  • пройшли три інтерактивні вправи;

  • виконали дві залікові роботи.

Педагоги мали можливість отримати відповіді на свої питання та поспілкуватись між собою. Щира подяка всім учасникам тренінгу за активність, позитивну атмосферу, яка сприяла ефективності навчання та творчій співпраці.

Тренер Світлана Авдєєва

photo.jpg
Обласний семінар керівників тренінгових кабінетів за підтримки GIZ

Вже четвертий рік в 20 закладах освіти Запорізької області існують тренінгові кабінети, створені за проектом GIZ "Профілактика ВІЛ/СНІДу та підтримка інституцій". За цей час, завдяки копіткій роботі тренерів, тренінгові кабінети стали справжніми демократичними центрами, культурними осередками не тільки в школі, а і в громадах. Саме це в черговий раз продемонстрували тренери на обласному семінарі керівників тренінгових кабінетів за підтримки GIZ, який відбувся 19.11.2021р. в дистанційному режимі. Керівник семінару Ірина Мінакова.

Вражає неймовірна кількість інтерактивних заходів, тренінгів, лекторіїв та інших цікавинок, якими поділились учасники тренінгу.

Робота з розвитку тренінгових кабінетів продовжується! Попереду ще багато справ!

круглий стіл.jpg
Творча група "Технологія формування інклюзивної культури
в освітньому середовищі". Сесія 3.

18 листопада 2021 року у дистанційному форматі відбулася третя сесія творчої групи "Технологія формування інклюзивної культури в освітньому середовищі" (15 учасниць). Під час вебінару учасниці:

  • визначали риси толерантної особистості;

  • знаходили спільне у поняттях "толерантність" та "інклюзія";

  • генерували ідеї щодо виховання толерантності та емпатії під час роботи у групах;

  • отримали домашнє завдання.

Дякуємо колегам за активність та співпрацю.

Керівники творчої групи - Ірина Мінакова та Юлія Півненко

inkl.jpg
Третя сесія обласної творчої групи "Чисто УРОК в системі фізичного виховання дітей і підлітків"

Нарешті ми зустрілися. Третя сесія "Оздоровчий урок фізичної культури" обласної творчої групи розпочалася 18 листопада з очної зустрічі (бо всі учасники вакциновані). Під час роботи було:

  • відпрацьовано, які тестові вправи слід моделювати, щоб визначити рівень сформованості рухової компетентності хлопців/ дівчат;

  • визначено, на які позиції в особистісному розвитку хлопців/дівчат слід орієнтуватися щодо формування їхньої здатності самопізнання. 

Учасниці творчої групи отримали домашнє завдання, виконати яке слід до 16.12.2021 та представити результати своїх напрацювань 16.12.2021.

ТГ_Чисто УРОК_11.2021
Тренінг «Інклюзія в сучасному закладі загальної середньої освіти» 

З 03 по 05 листопада 2021 року відбувся тренінг "Інклюзія в сучасному закладі загальної середньої освіти" в дистанційному форматі. Тренер - Світлана Авдєєва.

В тренінгу взяли участь 16 педагогів Комунального закладу "Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів "Січовий колегіум" Запорізької обласної ради.

За програмою тренінгу учасники:

  • взяли участь у вебінарах;

  • пройшли три інтерактивні вправи;

  • виконали дві залікові роботи.

Педагоги ліцею мали можливість отримати відповіді на свої питання та поспілкуватись між собою. Щира подяка всім учасникам тренінгу за активність, позитивну атмосферу, яка сприяла ефективності навчання та творчій співпраці.

photo.jpg
НУШ: перезавантаження триває

Ще 34 педагоги закладів освіти Запорізької області зробили крок в Нову українську школу і налаштувалися на викладання нового інтегрованого курсу "Здоров’я, безпека і добробут". І хоч тренінг відбувся дистанційно (01-06 листопада 2021 р.), відчувалася взаємопідтримка, позитив, налаштованість учасників на зміни. Вони не тільки завзято занурилися у вивчення нормативних документів, а й сміливо позбувалися методичного мотлоху та оновлювали педагогічний інструментарій. 

Попереду ще багато роботи, нових тем, нових зустрічей! Чекаємо з нетерпінням!

З повагою та вдячністю

Юлія Півненко

NUSh.jpg
НУШ 5-6 класи: перша хвиля!

Впродовж 11.10-02.11.2021 відбувалися тренінги для вчителів фізичної культури «Нова українська школа: адаптаційний цикл базової середньої освіти. Курс перший».

 

Цього разу до тренінгу долучилися (та найголовніше - його завершили) 425 педагогів освітньої галузі "фізична культура". П'ятнадцять груп учасників, чий освітній маршрут супроводжували вісімнадцять сміливих, завзятих, ризикованих та досвідчених регіональних тренерів!

NUSh.jpg
Тренінг "Професійна діяльність асистентів учителів в умовах реалізації державного стандарту базової середньої освіти"

В терміни 04-09 жовтня, 11-16 жовтня, 18-23 жовтня 2021 року відбулись тренінги асистентів вчителів інклюзивних закладів загальної середньої освіти, які забезпечуватимуть реалізацію нового Державного стандарту базової середньої освіти.

187 педагогів пройшли навчання за програмою «Професійна діяльність асистентів учителів в умовах реалізації державного стандарту базової середньої освіти».

Спілкування на вебінарах, обговорення різноманітних питань  у чаті, ранні та пізні телефонні консультації – все це особливості дистанційної освіти. Але ми разом все подолали!

За шість днів спільної роботи педагогів та тренерів – старших викладачів кафедри РПЗСЖ Ірини Мінакової, Світлани Авдєєвої, завідувачки Запорізького обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Тетяни Волошиної – учасники тренінгу опанували питання:

  • реалізація Концепції Нової української школи на рівні базової середньої освіти;

  • ролі та завдання асистентів в умовах інклюзивного навчання на рівні базової середньої освіти;

  • стратегії  педагогічної підтримки здобувачів базової середньої освіти.

Дякуємо всім за співпрацю!

001.jpg
Онлайн-семінар
"Забезпечення інклюзивного і безпечного освітнього середовища"

28 жовтня 2021 року відбувся онлайн-семінар "Забезпечення інклюзивного і безпечного освітнього середовища".  Керівник семінару Авдєєва Світлана.

У заході взяли участь 11 педагогів  та асистентів вчителів закладів освіти Запорізької області. 

Впродовж семінару учасники:

  • з’ясували особливості організації освітнього процесу в умовах інклюзивного навчання; 

  • обговорили процес формування інклюзивного освітнього середовища в закладах освіти;

  • визначили роботу розумного пристосування. 

Дякуємо всім учасникам за активність та позитивну енергетику!

00 Веб 11.jpeg
Тренінг «Інклюзія в сучасному закладі загальної середньої освіти» 

З 27 по 29 жовтня 2021 року відбувся тренінг "Інклюзія в сучасному закладі загальної середньої освіти" в дистанційному форматі.

В тренінгу взяли участь 19 педагогів комунальної установи «Пологівський ліцей «Основа» Пологівської міської ради Пологівського району Запорізької області.

За програмою тренінгу учасники:

  • взяли участь у вебінарах;

  • пройшли три інтерактивні вправи;

  • виконали дві залікові роботи.

Педагоги ліцею мали можливість отримати відповіді на свої питання та поспілкуватись між собою. Щира подяка всім учасникам тренінгу за активність, позитивну атмосферу, яка сприяла ефективності навчання та творчій співпраці.

Тренер Світлана Авдєєва

photo.jpg
Семінар для керівників МО вихователів шкіл інтернатного типу (22.10.2021)

22 жовтня 2021р. 13 керівників МО вихователів шкіл інтернатного типу стали учасниками обласного семінару з теми «Формування життєвих навичок успішної самореалізації вихованців шкіл-інтернатів».

Впродовж семінару відбулося занурення у роздуми, про те, які ж здібності повинна мати людина, що хоче досягти успіху в сучасному світі, яких принципів партнерства треба дотримуватися вихователю для досягнення особистісного розвитку школярів. Значна увага на семінарі була приділена ознайомленню з інтегрованими педагогіками, які розроблені на засадах діяльнісного ігрового підходу.

Дякую всім учасникам за співпрацю!

Вебинар.jpeg
На старт!  Увага  НУШ!!!

З 11 по 18 жовтня 2021 року відбувся тренінг для вчителів 5-6 класів закладів загальної середньої освіти, які забезпечуватимуть реалізацію нового Державного стандарту базової середньої освіти (соціальна та здоров’язбережувальна галузь).

Цей тренінг особливий, бо:

  • це перший тренінг щодо реалізації Нової української школи у 5-6 класах;

  • на ньому зібралися справжні професіонали (21 педагог) - з досвідом, харизмою, бажанням змінювати і змінюватися. Саме вони стануть регіональними тренерами;

  • впродовж навчання відбулося занурення у новий інтегрований курс "Здоров’я, безпека та добробут".

За шість днів педагогічного драйву учасники:

  • ознайомилися з Державним стандартом та модельними навчальними програмами освітньої галузі  (а вибирати було з чого - їх аж 5!);

  • спробували свої сили (і технічні, і методичні) під час роботи з конструктором навчальних програм (це було компетентно!);

  • розглянули деякі підходи до навчання в Новій українській школі, обрали для себе "секрети" педагога-фасилітатора;

  • визначили риси сучасного педагога (це було креативно!);

  • визначили методичний мотлох, який не візьмемо з собою в НУШ (це було переконливо!)

  • рефлексували методом 6 капелюхів (це було щиро!).

А головне, ми відчули підтримку один одного і зрозуміли, що ми - справжня команда! Все тільки починається. Далі буде...

NUSh.jpg
Семінар: Формування ключових компетенцій у вихованців
закладів освіти інтернатного типу

12 жовтня 2021 р. відбувся семінар для вихователів комунального закладу «Гуляйпільська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» Запорізької обласної ради. Керівник семінару - Ірина Мінакова.

Розгляд питання «Формування ключових компетенцій у вихованців закладів освіти інтернатного типу» викликав інтерес в учасників. Під час роботи зробили акцент на певних здібностях, які потрібні людині, що хоче досягти успіхів в сучасному світі; розглядали педагогіку партнерства як невід’ємну частину формули Нової української школи.

Познайомились також з інтегрованими педагогіками, які розроблені на засадах діяльнісного ігрового підходу.

00 Веб 11.jpeg
Вебінар «Сучасні підходи до оцінювання навчальної діяльності учнів
на уроках основ здоров’я»

23 вересня 2021 відбувся вебінар "Сучасні підходи до оцінювання навчальної діяльності учнів на уроках основ здоров’я". До обговорення цієї мегаактуальної теми доєдналися 40 педагогів закладів освіти Запорізької області. Керівник семінару - Юлія Півненко.

Під час вебінару ми: 

  • поділилися досвідом як оцінки впливають на емоції та поведінку учнів;

  • пригадали основні функції та принципи оцінювання;

  • порівняли традиційне та формувальне оцінювання;

  • розглянули деякі стратегії формувального оцінювання;

  • визначили можливі виклики його впровадження;

  • уклали словник зворотного зв’язку та підтримки учнів;

  • познайомилися з ідеями для організації самооцінювання навчальної діяльності учнями та цифровими інструментами для формувального оцінювання.

Учасники вебінару взаємодіяли та ділилися думками на інтерактивних дошках Flinga та Padlet, використовували Mentimeter, працювали у Google-документі, а також перевірили себе за допомогою вікторини Kahoot.

Було продуктивно) 

56046484-free-webinar-concept-illustration-of-human-hands-typing-on-the-laptop-to-unit-var
Третє засідання педагогічної майстерні "Інклюзивне фізичне виховання"

23 вересня 2021 року на базі КЗ "Запорізький обласний інститут педагогічної освіти" ЗОР відбулося третє засідання педагогічної майстерні "Інклюзивне фізичне виховання". Долучилися до роботи одинадцять учасників (Комунарський, Вознесенівський, Хортицький райони м.Запоріжжя; м.Вільнянськ, Костянтинівська сільська рада, Михайлівська селищна рада).

Цього разу учасники заходу:

  • складали схему визначення ефекту педагогічних дій учителя з фізичної культури інклюзивного класу;

  • проводили авторські рухові завдання;

  • здійснили апробацію механізму визначення ефективності проведених рухових завдань.

Наступна зустріч - 25 листопада 2021 року.

0708_edited.png
Обласний семінар "Петанк у школі"

22 вересня 2021 року у форматі онлайн проведено обласний семінар "Петанк у школі". Спікер, тренер, натхненник - Леськів Василь Володимирович.

У семінарі активно брали участь 23 педагоги різних закладів освіти. Упродовж семінару наш спікер торкнувся таких питань:

  • нюанси техніки виконання кидків;

  • особливості організації роботи учнів на уроці;

  • технічні нюанси впровадження модуля "Петанк" в урочну діяльність;

  • створення рухових завдань та тестів щодо визначенні рівня опанування програмного матеріалу з петанку.

Петанк
Обласна нарада з питань фізичного виховання учнів закладів освіти Запорізької області

16 вересня 2021 року в спортивному залі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбулася обласна нарада керівників методичних об'єднань учителів з фізичної культури закладів освіти Запорізької області.

Знайшли сили, час та бажання, проявили активність 34 фахівця нашої галузі. Керівники наради - Олена Аксьонова, Юлія Півненко.

Як воно було:

  • нарешті зустрілися;

  • визначилися з приблизними термінами проведення основних проєктів обласного рівня;

  • уточнили формат проведення шкільного турніру з Алтимат фризбі, учнівської олімпіади, Cool Games, Дитячої легкої атлетики;

  • взяли участь у майстер-класі Тетяни Матвіїшиної з приводу підготовки учнів до виконання естафет "Конвеєр", "Слалом", "Коло", "Класики".

photo.jpg
Обласний семінар-практикум зі скандинавської ходьби

15 вересня 2021 року в спортивному залі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся семінар-практикум "Вплив скандинавської ходьби на розвиток здоров'я дітей і підлітків". Долучилися до заходу 13 учасників.

Керівник семінару - Тетяна Сироткіна:

Скандинавська ходьба
Тренінг "Інклюзія в сучасному закладі загальної середньої освіти"

З 08 по 10 червня 2021 року в дистанційному форматі відбувся тренінг "Інклюзія в сучасному закладі загальної середньої освіти". В тренінгу взяли участь 15 педагогів Комунального закладу «Кам’янсько-Дніпровська районна гімназія «Скіфія» Кам’янсько-Дніпровської міської ради Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області.

За програмою тренінгу учасники:

  • взяли участь у вебінарах;

  • опанували три інтерактивні вправи;

  • виконали дві залікові роботи.

Учасники тренінгу мали можливість отримати відповіді на питання та ділилися своїм досвідом роботи.

Щира подяка всім учасникам тренінгу за активність, позитивну атмосферу, яка сприяла ефективності навчання та творчій співпраці.

Тренер - Світлана Авдєєва

001.jpg
Педагогічна лабораторія "Інклюзивне фізичне виховання"

22 квітня 2021 року відбулося друге засідання (онлайн) педагогічної лабораторії "Інклюзивне фізичне виховання". Нагадаю, що перше засідання було 26 лютого 2020 року (фотоальбом тут). 

Рік перерви надав учасникам першого засідання визначитися: 

  • Чи мають вони такі опції, щоб рушати далі неораним полем, прокладати новий шлях у методиці фізичного виховання?

  • Чи мають вони таку сміливість, щоб руйнувати стереотипи мислення та дій?

  • Чи мають вони сили, щоб вийти із власної зони комфорту та присвятити певний час екстремальній педагогічній новатиці?

Отже, до другого засідання педагогічної лабораторії долучилися 17 педагогів. Продовжуємо!

пед.лаб_інкл.фіз.вих
Творча група "Інклюзивна культура"

22.04.2021 року відбулася друга сесія творчої групи "Технологія формування інклюзивної культури в освітньому середовищі" з теми "Інклюзивна культура: етикет спілкування; міфи та стереотипи". Зустріч відбулася дистанційно, але це не завадило:

  • провести конкурс логотипів та девізів творчої групи;

  • презентувати родзинки розробок з теми першої сесії;

  • зробити екскурс в історію;

  • опрацювати інклюзивну лексику та розробити поради щодо її  вживання (на інтерактивній дошці jamboard);

  • визначити тематичні напрями та форми проведення заходів з тематики сесії 2 для самостійної роботи.

У роботі другої сесії взяли участь 17 педагогічних працівників.

Керівники творчої групи - Юлія Півненко, Ірина Мінакова.

круглий стіл.jpg
Чисто УРОК: друге засідання обласної творчої групи

15 квітня 2021 року відбулося друге онлайн-засідання обласної творчої групи "Чисто УРОК в системі фізичного виховання дітей і підлітків".  Так була розпочата друга сесія з теми "Різнобічний урок. Раціональні підходи до проведення інтегрованого заняття / уроку з фізичної культури з опорою на тематику екологічного виховання".

Слід зауважити, що за результатами роботи на першій сесії "Унікальний урок. Незаангажовані підходи до структурування заняття / уроку з фізичної культури за умов дотримання чинних норм та вимог" зі складу обласної творчої групи виведено 15 осіб. Отже, до виконання завдань другої сесії приступили 14 фахівців! Термін виконання завдань другої сесії - до 30.06.2021.

Наступна зустріч - 21.10.2021.

photo.jpg
Тренінг "Інклюзія в сучасному закладі загальної середньої освіти"

З 07-09 квітня 2021 року в дистанційному форматі відбувся тренінг "Інклюзія в сучасному закладі загальної середньої освіти". Тренер - Світлана Авдєєва. В тренінгу взяли участь 27 педагогів. Учасники тренінгу мали можливість отримати відповіді на питання та поспілкуватись між собою.

За програмою тренінгу учасники:

  • взяли участь у вебінарах;

  • пройшли три інтерактивні вправи;

  • виконали дві залікові роботи.

Щира подяка всім учасникам тренінгу за активність, позитивну атмосферу, яка сприяла ефективності навчання та творчій співпраці.

009009.jpg
Семінар "Формування інклюзивного суспільства: особистісно орієнтовний підхід"

30 березня 2021 року відбувся  онлайн-семінар "Формування інклюзивного суспільства: особистісно орієнтовний підхід".  Керівник семінару: Авдєєва Світлана.

У заході взяли участь 20 педагогів  та асистентів вчителів закладів освіти Запорізької області. 

Учасники семінару взяли участь у обговорені:

  • особистісно орієнтованого  підходу;

  • моделі особистісно орієнтовного навчання;

  • розібрали компоненти особистісно орієнтовного навчання;

  • з’ясували особливості формування інклюзивного освітнього середовища в закладах освіти.

Дякуємо всім учасникам за активність та позитивну енергетику!

conference.jpg
Постійно діючий семінар "Толерантність як основа взаємодії учасників освітнього процесу: громадянська та соціальна компетентність" 

25 березня 2021 року відбувся постійно діючий семінар "Толерантність як основа взаємодії учасників освітнього процесу: громадянська та соціальна компетентність" (онлайн). У заході взяли участь вчителі основ здоров’я та фізичної культури закладів освіти м. Мелітополь (18 учасників).  Учасники семінару сконцентрували увагу на толерантності як компоненті індексу інклюзії сучасного закладу освіти:

  • створювали портрет толерантної людини;

  • перевіряли власний індекс толерантності;

  • знаходили спільне у поняттях "толерантність" та "інклюзія", розмірковували над новою категорією;

  • виділяли педагогічні стереотипи,  які заважають толерантній інклюзії в закладі освіти;

  • пропонували різні форми педагогічної діяльності для формування зазначеного аспекту.

Керівники семінару: Півненко Юлія та Мінакова Ірина

photo.jpg
Обласний семінар керівників МО вихователів закладів освіти інтернатного типу з теми "Формування життєвих навичок успішної самореалізації вихованців шкіл-інтернатів" 

19.03.2021р. відбувся обласний семінар керівників МО вихователів закладів освіти інтернатного типу з теми "Формування життєвих навичок успішної самореалізації вихованців шкіл-інтернатів". Керівник семінару Ірина Мінакова.
15 учасників взяли участь в обговоренні дуже актуального питання "Сексуальне виховання підлітків". 
Поділилась досвідом своєї роботи щодо сексуального виховання підлітків Сєркова Анастасія Григорівна, психолог Комунального закладу "Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів "Козацький ліцей" Запорізької обласної ради. Цікавою була анімаційна презентація роботи учениці 11 класу ліцею Норової Анни,  яка посіла І місце в ІІ (обласному) етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких проєктів Малої академії наук у відділенні філософії та суспільствознавства, секції соціологія з роботою на тему: "Впровадження сексуальної освіти в українських школах, як шлях до свідомого суспільства".
Робота над темою продовжується.

photo.jpg
Обласний постійно діючий семінар "Особливості підготовки та проведення
Перших інклюзивних ігор "МИ РАЗОМ"

11 березня 2021 року в онлайн-форматі відбулося четверте засідання постійно діючого обласного семінару "Особливості підготовки та проведення Перших інклюзивних ігор "МИ РАЗОМ".

Цього разу учасники:

  • ознайомилися більш детально з основними позиціями, які пов'язані з підготовкою команд учасників до Ігор;

  • спробували свої сили в оцінюванні завдання "Парний кросфіт" (номінація "Потужний дует");

  • поєдналися в суддівські бригади;

  • отримали домашні завдання.

інклюзивні ігри.png
Тренінг "Школа компетентностей на заняттях з фізичної культури"

25-26 лютого 2021 року у дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) "Веселка" №8 Енергодарської міської ради Запорізької області тривав тренінг "Школа компетентностей на заняттях з фізичної культури" (тренер і автор тренінгу - Олена Аксьонова). Впродовж 16 академічних годин 25 педагогів опановували новітній інструментарій щодо  впровадження на заняттях з фізичної культури рухових завдань з формування компетентостей дітей згідно з Базовим компонентом дошкільної освіти.

 

Подяка керівництву закладу освіти за комфортні умови проведення тренінгу.

Щира подяка учасникам за активність, завзятість та небайдужість до наших спільних справ.

трен_енергодар_02.2021
Онлайн-семінар для керівників тренінгових кабінетів

12.02.2021р. відбувся обласний онлайн-семінар для керівників тренінгових кабінетів, створених за проєктом GIZ "Профілактика ВІЛ/СНІДу та підтримка інституцій" (присутні 15 педагогів). Керівник - старший викладач кафедри РПЗСЖ Ірина Мінакова. На зустрічі обговорили стратегії подальшого особистого розвитку як тренерів-фасилітаторів та розвитку тренінгових кабінетів, як осередків соціокультурного середовища. 

Позитивна атмосфера семінару, готовність учасників до подальшої співпраці – це впевненість в тому, що попереду нові звершення команди.

Трен.каб._12.02.2021
Засідання обласної творчої групи

11 лютого 2021 року відбулося перше засідання обласної творчої групи "Технологія формування інклюзивної культури в освітньому середовищі". У ньому взяли участь 22 педагоги закладів освіти Запорізької області.

Зустрілися віртуально, але продуктивно:

  • Познайомилися.

  • Дізналися про особливості роботи творчої групи - Як? Коли? Нащо?

  • Ділилися досвідом та генерували ідеї на інтерактивній дошці (Flinga).

  • Визначили показники та прояви інклюзивної культури.

  • Пропонували ідеї щодо її формування.

  • Генерували тематичні напрями.

  • Ознайомилися зі змістом самостійної роботи.

Керівники творчої групи - Мінакова Ірина Валентинівна та Півненко Юлія Володимирівна

Тв. група 11.02.2021
Продовжена робота обласного постійно діючого семінару

04 лютого 2021 року продовжена робота обласного постійно діючого семінару "Особливості підготовки та проведення Перших інклюзивних ігор". Цього разу - у форматі онлайн.

Нагадаю, що роботу було розпочато в 2020 році. Цього разу активність учасників спрямовувалася на уточнення змісту методичних рекомендацій щодо проведення масового учнівського заходу "Перші інклюзивні ігри". 

В темі залишилося 17 педагогів, за що їм велика подяка. 

Які дії далі?

  • працюємо у хмарному середовищі над уточненням методичних рекомендацій;

  • здійснюємо апробацію ігрових завдань, які включені до програми Ігор.

Наступна зустріч - 11 березня 2021 року, 16.00, онлайн.
Подробиці про підготовку до Перших інклюзивних ігор - 2021 -
будуть публікуватися тут

2021-02-04 (9).jpg
Обласна нарада з питань учнівського онлайн-конкурсу

28 січня 2021 року відбулася обласна онлайн-нарада з питань організації та проведення обласного учнівського онлайн-конкурсу з предмета "Фізична культура". Взяли участь у нараді 36 осіб з різних куточків Запорізької області.

Питання, які були розглянуті на нараді:

  • методичні рекомендації з проведення Конкурсу

  • вимоги до оформлення документів на участь команд учнів у Конкурсі

  • особливості виступу команд у Конкурсі та підведення підсумків

Нарада_конкурс_28.01.2020
bottom of page