
Запорізький обласний інститут
післядипломної педагогічної освіти
КАФЕДРА
РЕАБІЛІТАЦІЙНОЇ ПЕДАГОГІКИ ТА ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ

2020 рік
Дистанційний тренінг «Професійна діяльність асистента вчителя початкових класів в інклюзивному освітньому середовищі» щодо впровадження Концепції
«Нова українська школа».
З 03 листопада по 14 грудня 2020 року співробітниками кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя був проведений дистанційний тренінг «Професійна діяльність асистента вчителя початкових класів в інклюзивному освітньому середовищі» щодо впровадження Концепції «Нова українська школа». 7 тижнів навчання, 9 груп, 358 педагогів закладів освіти Запорізької області – така статистика тренінгу.
Група 1 38 учасників Група 6 39 учасників
Група 2 36 учасників Група 7 43 учасника
Група 3 40 учасників Група 8 40 учасників
Група 4 42 учасника Група 9 40 учасників
Група 5 40 учасників
Не зважаючи на дистанційний формат проведення, не обійшлося без позитивних емоцій та яскравих вражень. З радістю ними ділимося:

-
«Я хочу подякувати вам за ефективність тренінгу .Дуже цікавий процес пізнання і ефективна форма опанування знань і розширення досвіду».
-
«Я перший рік працюю асистентом, тому цей тренінг дав можливість мені краще зрозуміти, яким повинен бути асистент вчителя,яка його роль і функції в освітньому процесі. Хочу подякувати організаторам і своєму куратору пані Юлії за її цікаві вебінари, поради, чуйність, людяність і терпіння. Низький вам уклін!!!»
-
«Дуже цікавий та пізнавальний тренінг. Не могла відірватися. Щиро вдячна за Вашу роботу!!!»
-
«Дякую розробникам тренінгу та викладачу. Дуже пізнавальне та якісне навчання».
-
«Для мене тренінг був дуже ефективний. Неймовірно багато цікавої та корисної інформації я дізналася для своєї роботи. Окрема вдячність організаторам та нашому куратору Світлані Авдєєвій. Дякую за можливість навчатися та саморозвиватися».
-
«Дякую Ірині Валентинівні за кропітку роботу і уважне ставлення до учасників тренінгу. Асистентом стала неочікувано для себе, тому питань було багато, і відповіді знайшла».
-
«Дякую за дуже корисну, просто необхідну інформацію, цікаві практичні матеріали, інформаційні джерела та посилання».
І ще багато-багато теплих слів та позитивних відгуків. На жаль, ми не можемо їх помістити в одному пості, а ось в одній хмарі слів спробуємо)
Ми надзвичайно вдячні за Ваші поради. Вони допоможуть зробити тренінг ще кращим, а деякі зміни ми вже встигли зробити.
-
«Хотілося б переглянути фрагменти відеоуроків в класах з інклюзивною формою навчання».
-
«Тренінг ефективний, дякую. Залишити відкритим доступ до платформи, щоб мати можливість ще переглядати відео та інший матеріал».
-
«Хотілося б більше теорії щодо ведення документації».
Вдячні Вам, що були з нами і маємо надію на подальшу співпрацю.
Тренери – Авдєєва Світлана, Мінакова Ірина, Півненко Юлія
Освітні тренінги "Нова фізкультура в НУШ" - 2020
Наприкінці року - 2020 відбулися освітні тренінги "Нова фізкультура в НУШ" для педагогічних працівників щодо реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти "Нова українська школа". Цього разу всі тренінги проходили в дистанційному форматі навчання.
Вашій увазі - стисла інформація про результати тренінгів:
Група № 1: 04-13.11.2020; 31 учасник - рейтинг активності, фотоальбом
Група № 2: 14-21.11.2020; 39 учасників - рейтинг активності, фотоальбом
Група № 3: 25-30.11.2020; 34 учасника - рейтинг активності, фотоальбом
Група № 4: 01-07.12.2020; 36 учасників - рейтинг активності, фотоальбом
Група № 5: 08-13.11.2020; 36 учасників - рейтинг активності, фотоальбом

Цільовий освітній тренінг "Школа компетентностей на уроках фізичної культури"
Цільовий освітній тренінг "Школа компетентностей на уроках фізичної культури" проведено для вчителів фізичної культури закладів освіти м.Енергодар.
Перша - очна сесія - відбулася з 22 по 22 жовтня 2020 року. Друга - дистанційна сесія - тривала до 23 листопада 2020 року та завершена успішним онлайн-захистом своїх проєктів учасниками тренінгу 24 листопада 2020 року.

Тренінг "Нова фі зкультура в НУШ"
Шановні колеги!
Впродовж 15-18 червня 2020 року тривав авторський тренінг "Нова фізкультура в НУШ" (дистанційний формат).
З натхненням розпочали та з успіхом завершили тренінг 13 педагогів.
За Програмою тренінгу учасники:
-
прослухали три лекції;
-
виконали завдання одного вебінару;
-
пройшли два онлайн уроки, три онлайн тестування;
-
виконали чотири залікові роботи;
-
отримали бонус від Олени Аксьонової.
Тренінг "Школа розумного руху: інноваційна технологія з фізичного виховання дітей і підлітків"
Шановні колеги!
В термін 09-12.06.2020 відбувся авторський освітній тренінг "Школа розумного руху: інноваційна технологія з фізичного виховання дітей і підлітків" (Олена Аксьонова).
Цього разу (вперше) - дистанційна форма навчання.
Свою небайдужість, зацікавленість, бажання змінюватися та змінювати проявили чотири педагоги.
За Програмою тренінгу, впродовж чотирьох сесій, учасники прослухали відео-лекцію, відео-репортаж, виконали один онлайн урок, два онлайн тести, опанували "Відео-скарбничку Школи розумного руху", спілкувалися в чаті з питання "Раціональне зерно для майбутнього заняття/уроку з фізичної культури", працювали в проєкті "Майбутнє Школи розумного руху". Підсумком опанування Програми стали чотири залікові роботи:
-
Концепція Школи розумного руху
-
Методика Школи розумного руху
-
Практика Школи розумного руху
-
Майбутнє Школи розумного руху
По завершенні тренінгу учасники надали відповіді під час онлайн-опитування "Як Вам було". Оцінки, зауваження та рекомендації респондентів будуть враховані на подальше з метою посилення освітнього ефекту тренінгу.
Подяка учасникам за активність!


Тренінг "Школа компетентностей на уроках фізичної культури"
Шановні колеги!
З 05 по 08 травня 2020 року в дистанційному форматі відбувся освітній
тренінг "Школа компетентностей на уроках фізичної культури".
Зауважу:
-
це авторський тренінг;
-
він був проведений вперше в історії методики фізичної культури;
-
перша група педагогів - 8 осіб;
-
вже завершили тренінг - 6 осіб;
Трохи про зміст роботи згідно з Програмою тренінгу
-
Перша сесія - дивитися/слухати тут.
-
Друга сесія - дивитися/слухати тут.
-
Третя сесія - дивитися/слухати тут.
-
Четверта сесія - дивитися/слухати тут.
Друзі, чекаю Вас на наступному тренінгу.
Олена Аксьонова

Тренінг з теми "Використання освітніх інструментів "Профілактика ВІЛ/СНІДу на робочому місці" та "Маршрут безпеки" в закладах освіти"
10-12 березня 2020 року на базі Комунального закладу "Мелітопольська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат "Гармонія" Запорізької обласної ради відбувся тренінг з теми "Використання освітніх інструментів "Профілактика ВІЛ/СНІДу на робочому місці" та "Маршрут безпеки" в закладах освіти". Тренер – старший викладач кафедри РПЗСЖ Ірина Мінакова.
В тренінгу взяли участь 20 вихователів школи-інтернату. Педагоги отримали базову інформацію з питань ВІЛ/СНІДу та репродуктивного здоров’я, необхідну для якісного впровадження профілактичних освітніх інструментів "Маршруту безпеки" та "Профілактика ВІЛ/СНІДу на робочому місці".
Кожен учасник тренінгу отримав комплект методичних матеріалів за інтерактивними профілактичними освітніми інструментами з питань репродуктивного здоров’я, профілактики ВІЛ/СНІДу та ІПСШ "Маршрут Безпеки" та "Профілактика ВІЛ/СНІДу на робочому місці".
Тренінг завершився отриманням відповідного 30-годинного сертифікату.
Щира подяка всім учасникам тренінгу за доброзичливу, позитивну атмосферу, яка сприяла ефективності навчання та творчій співпраці. Бажаємо учасникам тренінгу успіхів в провадженні інтерактивних профілактичних інструментів.
Обласний семінар "Особливості організацій та проведення Перших інклюзивних ігор"
11 березня 2020 року на базі спортивного залу КЗ "ЗОІППО" ЗОР відбулося друге засідання обласного семінару "Особливості організацій та проведення Перших інклюзивних ігор". З приводу того, що участь у зазначеному семінарі передбачає виконання домашніх завдань, постійне оновлення власного педагогічного інструментарію, цього разу прибули на другу сесію 18 учасників із 30, які були на першому занятті. Під час роботи особливий акцент було зроблено на питання підготовки та оцінювання виду Ігор "Кросфіт".
Учасники отримали нові домашні завдання, якість виконання яких будуть презентовані на третьому засіданні - 09.04.2020 р.

Тренінг "Інклюзія в закладі дошкільної освіти"
27-28 лютого 2020 року на базі Комунального закладу дошкільної освіти "Дюймовочка" Оріхівської міської ради відбувся тренінг «Інклюзія в закладі дошкільної освіти». В тренінгу взяли участь 20 педагогів з двох закладів дошкільної освіти.
Протягом двох днів було розглянуто важливі питання щодо створення інклюзивного середовища для дітей з особливими освітніми потребами; учасники отримали нові емоції, поштовхи, а головне - спілкування з однодумцями.
Щира подяка всім учасникам тренінгу за плідну роботу та позитивну атмосферу.
Тренінг завершився врученням сертифікатів учасникам тренінгу.

Семінар з теми "Уроки з Алтимат фризбі"
27 лютого 2020 року на базі спортивного залу КЗ "ЗОІППО" ЗОР проведено обласний семінар з теми "Уроки з Алтимат фризбі" (керівник - тренер та капітан Запорізької команди по Алтимат фризбі FirePlay, представник UFDF - Ukraine Flying Disk Federation (Українська федерація Літаючого Диску) Конюх С.О.
У роботі семінару брали участь 12 педагогів - керівників команд учнів міксового турніру з Алтимат фризбі, який відбудеться 01 квітня 2020 року.

Обласна педагогічна лабораторія "Інклюзивне фізичне виховання"
26 лютого 2020 року на базі спортивного залу КЗ "ЗОІППО" ЗОР проведено перше засідання обласної педагогічної лабораторії "Інклюзивне фізичне виховання". Керівник - Олена Аксьонова.
Відпрацювали цей день плідно та захопливо 81 педагог. Тепер має відбудися найголовніше: учасники вирішують, чи варто їм рушати далі і працювати над проєктом, чи ні.

Тренінг "Інклюзія в закладі дошкільної освіти"
З 18 по 19 лютого 2020 року на базі Комунального закладу дошкільної освіти "Калинка" Оріхівської міської ради відбувся тренінг "Інклюзія в закладі дошкільної освіти" для педагогічних працівників. Тренер - старший викладач кафедри РПЗСЖ Світлана Авдєєва. В роботі взяли участь 20 педагогів, які успішно опанували програму тренінгу.
Доброзичлива атмосфера сприяла ефективності навчання та творчій співпраці.

Семінар "Особливості підготовки команд учнів до участі в турнірі шкільної ліги груп підтримки (чирлідинг)"
13 лютого 2020 року (м. Мелітополь), 14 лютого 2020 року (м.Запоріжжя) відбулося чергове заняття обласного семінару з теми "Особливості підготовки команд учнів до участі в турнірі шкільної ліги груп підтримки (чирлідинг)". Керівник семінару - Голова всеукраїнської федерації з чирлідингу Боляк А.А.
До роботи на семінарі було залучено 65 педагогів з різних куточків області.
Наступний крок за цим проєктом - участь команд учнів у турнірі шкільної ліги з чирлідингу, який відбудеться в квітні 2020 року.

Перша сесія семінару "Особливості підготовки та проведення Перших інклюзивних ігор"
30 січня 2020 року на базі КЗ "ЗОІППО" ЗОР відбулася перша сесія семінару з теми "Особливості підготовки та проведення Перших інклюзивних ігор". Керівник семінару - Олена Аксьонова.
До проекту залучилися 27 педагогів: учителі-реабілітологи ІРЦ; інструктори з лікувальної фізичної культури, учителі фізичної культури закладів освіти різних типів (м.Запоріжжя, м.Мелітополь, м.Вільнянськ, м.Оріхів, м.Пологи, м.Гуляйполе, Більмацька селищна рада, Широківська ОТГ, Роздольська селищна рада, Павлівська селищна рада, Біленьківська селищна рада, Запорізький район, Мелітопольський район).
Упродовж першої сесії учасники:
-
опанували нові форми проведення занять з фізичної культури з учнями, які мають особливі освітні потребми;
-
опрацювали ігрові завдання, які будуть включені до програми Перших інклюзивних ігор;
-
отримали домашнє завдання.
Список учасників Проєкту - дивитися тут.
Наступна сесія - 11 березня 2020 року.
Подробиці про Проєкт - тут.

28 січня 2020 року на базі КЗ "ЗОІППО" ЗОР відбулася перша сесія обласного семінару "Дитяча легка атлетика на уроках фізичної культури в закладах освіти інтернатного типу". Таким чином дан старт обласному етапу всесвітнього навчального проекту "IAAF KIDS' ATHLETICS"-2020.
На семінарі працювали 22 педагога.
Під час першої сесії учасники:
-
отримали інформацію про особливості проведення фінального туру обласного етапу Проекту;
-
відпрацьовували навички моделювання рухових завдань на конкурсні уроки освітнього туру обласного етапу Проекту;
-
опановували зміст змагальних завдань, які включені до фінального туру обласного етапу проекту;
-
отримали завдання для самостійного виконання під час другої заочної сесії семінару.
Детально про Проект в нашій області - дивитися тут.
2019 рік
3 грудня на базі ЗОІППО відбувся семінар на тему: "Формування екологічної компетентності в дітей з особливими освітніми потребами". Керівник семінару - доцент кафедри РПЗСЖ Олександр Корж.
Семінар «Психолого-педагогічний супровід дитини з особливими освітніми потребами в закладі дошкільної освіти»
27 листопада 2019 року на базі дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №100 «Гармонія» Запорізької міської ради Запорізької області відбувся семінар «Психолого-педагогічний супровід дитини з особливими освітніми потребами в закладі дошкільної освіти». У семінарі взяли участь 22 педагога, які мали змогу ознайомитись з роботою команди психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами в закладі дошкільної освіти та потренуватись у складанні ІПР.
Керівники семінару: Світлана Авдєєва, старший викладач кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя та Тетяна Волошина, завідувач обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти.
Дякуємо педагогічному колективу ЗДО № 100 (директор Наталія Канцедал) за плідну співпрацю та створення комфортних умов для проведення семінару.

Тренінг "Розробка електронного освітнього контенту"
3 27 по 29 листопада на базі КЗ "ЗОІППО" ЗОР було проведено очну частину очно-дистанційного тренінгу "Розробка електронного освітнього контенту". У тренінгу взяли участь 17 педагогічних працівників навчальних закладів області. Під час навчання учасники отримали базові знання про поняття, форми та зміст освітнього контенту, способи його зберігання в Інтернеті, майнові та авторські права на контент, способи мережевого доступу до навчальних матеріалів, методичний та дидактичний потенціал складових онлайн-офісів, використання хмарних інструментів для створення навчальних матеріалів тощо. Педагоги також ознайомились зі способами і прийомами індивідуальної та колективної роботи з хмарними документами, дидактичними можливостями елементарних одиниць

контенту: пазлів, ребусів, колажів, альбомів, листівок, фоторамок, плейкастів, хмар слів, кросвордів та ін., оцінили альтернативи загальноприйнятим методам подання інформації на уроці, особливості використання навчального контенту на різних етапах уроку, сервіси-конструктори інтерактивних вправ; розглянули подання навчальних матеріалів у вигляді презентації з інтерактивними елементами. Окремо було обговорено способи застосування розробленого контенту (онлайн опитувальників, інтерактивних вправ, електронного голосування, миттєвого коментування, опитування, навчальних тестів) для забезпечення зворотного зв’язку та базові засади вибору інструменту для створення контенту до уроку. За час дистанційної сесії (02-09 грудня) учасникам належить виконати залікове завдання тренінгу: продемонструвати спроможність створювати контент до уроку засобами певного сервісу за усвідомленим вибором.
Тренінг завершився отриманням відповідного 30-годинного сертифікату.
Тренери: Стадниченко Кіра, Півненко Юлія.
Обласний фінал всеукраїнського спортивно-масового заходу серед школярів "Cool Games"
26 листопада 2019 року на базі Енергодарського навчально-виховного комплексу №5 відбувся обласний фінал всеукраїнського спортивно-масового заходу серед школярів «Cool Games».
Учасниками обласного фіналу були дванадцять кращих команд учнів закладів освіти Запорізької області, які виборювали честь представляти наш регіон на всеукраїнському рівні у лютому 2020 року в м. Київ.
Місця за віковими дивізіонами розподілені таким чином:
Крім того, в рамках програми Заходу проведено локацію «Здивуй Айкьюшика». Найкращими стала команда учнів Вільнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 Вільнянської районної ради. Вони отримали сертифікат, який дає право участі в зональному турі обласного фіналу Заходу в 2020-2021 н.р.
Головний суддя – Олена Аксьонова.
Лідер проекту в Запорізькій області Кравченко Елеонора була чудовим наставником для суддівської бригади. Вони відпрацювали злагоджено та на високому рівні.
Подяка організаторам спортивного свята: тренерам, наставникам, суддівській бригаді, волонтерам, учасникам змагань, спортивному клубу «Вітязь» та його керівнику Фесенко В.А. Безумовно, висловлюємо слова вдячності начальнику управління освіти м. Енергодар Світлані Михайлівні Букреєвій, а також колективу Енергодарського навчально-виховного комплексу №5 та особисто директору Зеленській Оксані Станіславівні за гостинність та плідну співпрацю.


Семінар "Тренінговий кабінет як соціокультурний осередок для соціально значущих заходів"
12.11.2019р. на базі Кушугумського навчально-виховного комплексу «школа І-ІІІ ступенів - гімназія «Інтелект» Запорізького району Запорізької області відбувся обласний семінар «Тренінговий кабінет як соціокультурний осередок для соціально значущих заходів». Ця тема об'єднала 18 тренерів які отримали тренінгові кабінети після участі у проекті «Консультування з ВІЛ/СНІДу та підтримка інституцій GIZ в Україні». Керівник семінару, координатор проекту в Запорізькій області - старший викладача кафедри РПЗСЖ (ЗОІППО) Мінакова Ірина Валентинівна.
Основною метою семінару стала мотивація учасників до особистісного та професійного зростання та сприяння поповненню тренерської скарбнички з профілактики ризикованої поведінки учнівської молоді. Родзинкою семінару став психотерапевт, процесуальний аналітик, гештальт-консультант Запорізького обласного благодійного фонду «Гендер Зед», який поділився неоціненними набутками своєї роботи та провів інфосесію на тему «Гендерна ідентичність та формування толерантного відношення до дискримінованих груп». Зустріч була вражаюча, змістовна, мотиваційна.
Велика подяка адміністрації, педагогам та особисто директору Кушугумського НВК «Інтелект» Апостоловій Тетяні Олексіївні за гостинність та теплу атмосферу.

Тренінг "Методика викладання тренінгового курсу "Вчимося жити разом" у 5-9 класах"
05-07.11.2019 на базі Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №103 відбувся тренінг "Методика викладання тренінгового курсу "Вчимося жити разом" у 5-9 класах". 15 позитивних, креативних, завзятих педагогів впродовж трьох днів ознайомилися з тонкощами викладання курсу та спробували себе у ролі тренерів.
Величезна подяка педагогічному колективу Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №103 (директор - Ситенко Неля Юріївна) за створення комфортних умов для проведення тренінгу.
Тренер - Юлія Півненко.

Тренінг "Спорт проти булінгу"
В період з 4 по 6 листопада 2019 року в м. Запоріжжя на базі спортивної зали комунального закладу "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" ЗОР відбувся навчальний тренінг "Спорт проти булінгу".
На тренінгу навчалися 17 педагогів з різних куточків Запорізької області.
Перший день тренінгу було присвячено теоретичним аспектам Концепції "Спорт заради сталого розвитку". Другий день - практичним особливостям спорту протидії підліткового булінгу. Третій день - моделюванню уроку - антибулінгу.
Захист відбувся у форматі проведення фрагментів уроків учасниками тренінгу.

Тренінг "Індекс інклюзії в Новій українській школі"
29-31 жовтня відбувся тренінг "Індекс інклюзії в Новій українській школі" для педагогів Широківської об'єднаної територіальної громади. В тренінгу взяли участь 24 педагоги громади.


Перші в історії перегони COOL GAMES в Запорізькій області
Друзі!
Ми круто провели перші в історії Запорізької області перегони COOL GAMES. 24 жовтня 2019 року в м. Гуляйполе, м. Енергодар, Мелітопольському районі та м. Запоріжжя відбулися зональні тури обласного етапу Проекту.
Деякі підсумки про те, як Проект крокує по Запорізькій області
-
26 березня 2019 року проведені обласні навчальні збори для лідерів Проекту в освітніх осередках області. Разом долучилися до цього заходу 28 фахівців. Фото - тут.
-
У своїх регіонах лідери Проекту провели аналогічні п.1 навчальні збори. Такі заходи відбулися лише в 12 освітніх осередках.
-
Упродовж жовтня 2019 року проведені районі / міські етапи Проекту. Зазначений етап проведено в 23 осередках області (нагадаю, що в нашій області зараз 74 освітні осередки, без урахування закладів освіти інтернатного типу). Разом взяли участь 248 команд учнів різних вікових дивізіонів.
-
23 жовтня 2019 року в м.Енергодар проведено навчальні збори для суддівської бригади, яка буде обслуговувати обласний фінал. Лідер - Елеонора Кравченко. Фото - тут.
-
24.10.2019 зональний тур обласного етапу проведено! Змагалися 51 команда учнів різних вікових дивізіонів. Детально - тут.
-
Зараз представники влади міста Енергодар вирішують питання місця та дати проведення фіналу. До участі у фіналі допущені 12 команд учнів трьох вікових дивізіонів - Чемпіони з кожного зонального туру.

Тренінг "Організація роботи вчителів-реабілітологів ІРЦ"
15-17 жовтня 2019 року на базі КЗ "ЗОІППО" ЗОР проведено тренінг "Організація роботи вчителів-реабілітологів інклюзивно-ресурсних центрів".
Впродовж трьох днів 15 фахівців галузі "Фізична реабілітація":
-
опановували сучасні підходи до проведення занять з дітьми та підлітками, які мають особливі освітні потреби;
-
намагалися з'ясувати для себе особисто, як ходити, щоб бути здоровими;
-
систематизували знання, вміння та навички здійснення реабілітаційної, корекційно-розвиткової роботи з дітьми, які мають ДЦП;
-
організували групу у Вайбері, щоб посилити потужність дій у соціумі;
-
мали нагоду проаналізувати ефект експериментального напрямку "Фітнес для мозочку".
Тренери:
