top of page
прапор.jpeg

Нормативно-правові документи, що стосуються освіти та освітян,

в умовах воєнного стану

Авторська майстерня Олени Аксьонової

29 листопада 2023 року в межах Всеукраїнської науково-практичної конференції "Тенденції та перспективи розвитку сучасної освіти в Україні" проведена авторська онлайн-майстерня. Тема "Моделювання рухових завдань для безпечного та ефективного фізичного навантаження. До методики інклюзивного фізичного виховання".

Організатор конференції - КВНЗ "Херсонська академія неперервної освіти".


Сайт конференції 

Відеозапис

Image-empty-state_edited_edited.png
27 листопада 2023 року: всеукраїнський семінар-практикум

27 листопада 2023 року відбувся всеукраїнський семінар-практикум з теми "Фізіотерапевтичний супровід дітей з ДЦП, РАС, генетичними особливостями розвитку".

В роботі семінару-практикуму взяли участь науковці, педагогічні працівники інклюзивно-ресурсних центрів, закладів дошкільної і загальної середньої освіти, закладів спеціальної освіти, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами, аспіранти, студенти педагогічних коледжів, закладів вищої освіти та інші зацікавлені особи.

Викладач  - Ганна ТУРОВЕЦЬ: остеопат, засновник проєкту "Collegium Fulcrum", фізичний терапевт, ерготерапевт (м. Київ).

Семінар-практикум проведено за підтримки Департамента освіти і науки Запорізької облдержадміністрації.

Організатори заходу:

  • КУ "Інклюзивно-ресурсний центр" Молочанської міської ради (Оксана ХАЙДАРОВА);

  • кафедра реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя комунального закладу "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" Запорізької обласної ради (Олена АКСЬОНОВА, Світлана АВДЄЄВА).

Загальна участь:

  • 19 учасників в очному форматі;

  • 91 учасник в онлайн-форматі.

Вашій увазі:

Image-empty-state_edited_edited.png
КПК «Асистенти учителя, асистенти вихователя класів/груп з інклюзивним навчанням». Група -05

З 16 листопада по 22 листопада 2023 року на базі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбулися курси підвищення кваліфікації асистентів учителя, асистентів вихователя класів/груп з інклюзивним навчанням. Вдало опанували освітньо-професійну програму курсів підвищення кваліфікації 24 асистента. Упродовж навчання слухачі взяли активну участь у 8 вебінарах, виконали 8 залікових робіт та були сповненні бажання до саморозвитку і професійного зростання.

Дякую, колеги, за співпрацю! Миру та злагоди!

Фотоальбом

Image-empty-state_edited_edited.png
КПК: крайні в цьому році, не останні по життю!

З 06 по 22 листопада 2023 року тривали курси підвищення кваліфікації учителів фізичної культури закладів освіти усіх типів. І знову - у дистанційному форматі.

В межах програми Курсів учасники:

  • опанували шість тем фахового модулю, зокрема спецкурс "Фізкультура - дистанційно";

  • пройшли чотири теми з інших модулів;

  • долучилися до семи вебінарів;

  • виконали девять залікових робіт;

  • взяли участь у п'яти випробуваннях з ТМФВ на онлайн-платформі  PLICKERS.

Якісно і вчасно програму Курсів завершили 19 педагогів.

Вашій увазі:

Image-empty-state_edited_edited.png
Шкільні спортивні ліги в Запорізькій області: старт надано!

23 листопада в Департаменті освіти та науки Запорізької обласної державної адміністрації відбулася нарада з організаційних питань щодо створення ефективної моделі розвитку фізичної культури і спорту в закладах загальної середньої освіти Запорізької області. Зокрема йшлося про створення шкільних спортивних ліг.

На нараді були присутні представники територіальних громад, фахівці управління фізичним вихованням і спортом, представники освіти. Керівник наради - директор Департаменту освіти та науки ЗОДА Бухаріна Людмила Михайлівна.

На нараді  розглядалися такі питання:

1) види спорту, які можливо впровадити в рамках проєкту «Шкільні спортивні ліги України»;

2) перелік шкіл, які братимуть участь у проєкті.

Вашій увазі - сторінка, яка присвячена зазначеному проєкту.

Image-empty-state_edited_edited.png
Обласний семінар «Корекційно-розвиткова спрямованість роботи вихователя закладу дошкільної освіти компенсуючого типу»

16.11.2023 року 57 педагогів взяли участь у обласному семінарі «Корекційно-розвиткова спрямованість роботи вихователя закладу дошкільної освіти компенсуючого типу».

Спікерами семінару виступили Світлана Авдєєва, Ірина Мінакова - старші викладачі кафедри РПЗСЖ  та Федоренко Марина - фахівець (практичний психолог) комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Молочанської міської ради.

  • Учасники семінару взяли участь у обговоренні таких питань:

  • основні завдання корекційно-розвиткового навчання дітей з особливими освітніми потребами;

  • вимоги щодо забезпечення корекційно-розвиткової роботи;

  • спрямованість корекційно-розвиткової роботи.

Педагоги познайомились з сучасними методиками корекційно-розвиткової роботи та поділилися своїм досвідом їхнього використання в роботі з дітьми дошкільного віку.

Під час практичної роботи в групах учасники семінару переглянули фрагменти корекційно-розвиткових занять, визначили їхню корекційну направленість та методи роботи, які використовували педагоги.

Родзинкою семінару був виступ Марини Федоренко, фахівця комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Молочанської міської ради на тему «Використання нейроігор для розвитку емоційно-вольової та когнітивної сфери дітей з особливими освітніми потребами». Вона поділилася цікавим комплексом дихальних вправ та їх елементами, які можна використовувати при проведенні корекційно-розвиткових занять. Також були представлені нейроігри, використання яких спрямоване на різностороннє тренування мозку та розвиток міжпівкульної взаємодії. Марина Федоренко доповнила ігри власними віршами, які допомагають встановити ритм, темп та задіяти мовні центри мозку.

Фотоальбом заходу

Відеозапис

Image-empty-state_edited_edited.png
Тренінги "Новий зміст освітньої галузі у 5-6 класі (інтегрований курс "Здоров'я, безпека та добробут")"

З 6 по 11 листопада 2023 року відбулися тренінги "Новий зміст освітньої галузі у 5-6 класах (інтегрований курс "Здоров'я, безпека та добробут")".  Це перший курс для вчителів інтегрованого курсу "Здоров'я, безпека та добробут", які викладають цей предмет 5-6 класах Нової української школи. Успішно опанував програму тренінгу 91 педагог. Зокрема:

Під час навчання на тренінгу учасники та учасниці:

  • взяли участь у п'яти вебінарах;

  • виконали інтерактивні вправи "Державний стандарт освітньої галузі", та "Формуємо компетентності на уроках предмета "Здоров’я, безпека і добробут";

  • працювали з конструктором навчальних програм;

  • активно взаємодіяли засобами онлайн-сервісів  Flinga, Jamboard, Padlet, Mentimeter.     

Завдяки тренерам першого курсу закладено методичний фундамент для розбудови Нової української школи. Попереду курс ІІ. Далі буде...

Image-empty-state_edited_edited.png
Досліджуємо та вчимося!

У межах Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку, 10 листопада 2023 року кафедра реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя провела вебінар «Особливості організації дистанційного навчання учнів з особливими освітніми потребами». Спікерами заходу були старші викладачі кафедри Світлана Авдєєва та Ірина Мінакова.

Активну участь у заході взяли 206 педагогів Запорізької області

До уваги педагогів були представлені результати міжнародних досліджень фахівців з проблеми організації дистанційної освіти для дітей з особливими потребами:

  • Ребека Бранштеттер (США).  «Як вчителі можуть допомогти учням з особливими потребами орієнтуватися в дистанційному навчанні.

  • Тереза Міріам Сантамарія-Лопес (Еквадор), Вісенте Гонсаленс Руїс (Іспанія). «Дистанційне навчання для дітей з обмеженими можливостями та/або з вразливих сімей».

  • Сатта Сарма Хайтауер (США). «Дистанційне навчання. Як отримати гарні результати навчання».

  • Ріікка Аарнос (Фінляндія). «Навчання та підтримка учнів з особливими освітніми потребами».

З великою зацікавленістю педагоги взяли участь у груповій роботі над створенням презентації щодо використання запропонованих стратегій у сучасних умовах організації дистанційної освіти для дітей з особливими потребами в Україні. З гордістю педагоги відзначили, що в деяких питаннях ми досягли кращих успіхів, ніж наші міжнародні колеги. Але ще багато над чим треба працювати для того, щоб забезпечитирівні можливості та вільний доступ до освіти, задоволення особливих освітніх потреб усіх учасників освітнього процесу, створення інклюзивного освітнього середовища.   


Відеозапис

Презентація

Image-empty-state_edited_edited.png
Тренінги "Новий зміст освітньої галузі у 5-6 класі (Фізична культура: крок на новий рівень)"

Шановні колеги!

З 30 жовтня 2023 року по 06 листопада 2023 року відбулися тренінги "Новий зміст освітньої галузі у 5-6 класі (Фізична культура: крок на новий рівень)". Це - перший курс для вчителів фізичної культури закладів освіти різного типу, які викладають або планують викладати предмет "фізична культура" у 5-6 класах Нової української школи.

Успішно опановано програму тренінгу 91 особою. Зокрема:

Під час навчання на тренінгу учасники та учасниці:

  • взяли участь у п'яти вебінарах;

  • виконали  онлайн-тести за темами "Компетентнісний урок фізичної культури", "Розумний урок фізичної культури", "Оздоровчий урок фізичної культури", "Креативний урок фізичної культури";

  • спробували міць своїх знань під час виконання інтерактивних завдань на онлайн-платформах KAHOOT!, INTERACTY, MENTIMETER.

Завдяки плідній роботі регіональних тренерів в усіх педагогів сформований надійний науково-методичний фундамент щодо опанування програми наступного тренінгу за другим курсом.

Сторінка "КРОК: 5-9" вашій увазі

Image-empty-state_edited_edited.png
Антибулінг на уроках фізичної культури

10 листопада 2023 року у дистанційному форматі відбувся науково-методичний челендж "Антибулінг на уроках фізичної культури". Захід проведено з нагоди Всесвітнього дня науки в ім'я миру та розвитку.  Активну участь в науково-методичному челенджі взяли 62 фахівця з фізичного виховання закладів освіти різного типу.

Впродовж челенджу учасники та учасниці:

  • надихнулися виступом відомого громадського діяча Ніка Вуйчича;

  • дізналися 10 фактів про булінг;

  • ознайомилися з кейс-уроком Володимира Співаковського "Антибулінг"

  • відвідали зал ганьби фізичного виховання, модератором якого є колега із США  Марк Манросс;

  • ознайомилися з відповідними практичними вказівками, які розміщені в залі честі фізичного виховання;

  • розробляли та презентували групові методичні розробки для використання на уроках фізичної культури за тематичними лініями "Різноманітність", "Справедливість", "Інклюзія", "Конкуренція та співпраця", "Максимізація участі", "Стилі викладання / навчання".

Підсумок активної участі такий:

  • групова інтерактивна робота на MENTIMETER щодо визначення характерних ознак безпечного освітнього середовища з фізичної культури, вільного від булінгу

  • збагачення власної педагогічної скарбнички;

  • фотографування на згадку;

  • дружнє спілкування та купа позитивних емоцій;

  • відеозапис заходу (натискайте, ставьте 👍)

  • отримання сертифікатів участі;

  • бонус від Олени Аксьонової - презентація на пошту тим особам, хто дістався фінішу.

Image-empty-state_edited_edited.png
bottom of page