

Запорізький обласний інститут
післядипломної педагогічної освіти
КАФЕДРА
РЕАБІЛІТАЦІЙНОЇ ПЕДАГОГІКИ ТА ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ

ОСВІТА НА ЗДОРОВ’Я

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ
-
Результати онлайн-опитування серед учнів закладів ЗСО щодо їхньої фізичної активності
-
Наказ ДОН №193 від 15 травня 2023 року "Про впровадження здоров’язбережувальних компонентів в освітньому процесі закладів загальної середньої освіти Запорізької області"
ПРАВДА ПРО НАРКОТИКИ
Враховуючи теперішню ситуацію є загроза, що молодь може знімати стрес та напругу шляхом вживання алкоголю та наркотиків. Тому, задля попередження виникнення проблеми алкогольної та наркотичної залежності серед молоді в майбутньому, пропонуємо вам для ознайомлення та використання матеріали:
ЧОМУ ТРЕБА СПАТИ БІЛЬШЕ 7 ГОДИН НА ДОБУ
Cон – основна складова здорового життя. Дорослі мають регулярно cпати 7 або більше годин на добу. Декому, зокрема молодим людям та людям із хронічними захворюваннями, необхідно навіть більше – 9 годин сну на добу. Лише невеликій кількості людей достатньо спати менше ніж 6 годин на добу. Це зумовлено генетичними факторами.
Якщо ви спатимете менше ніж 7 годин на добу, то підвищите ризик розвитку хронічних захворювань, зокрема:
-
діабету серцево-судинних захворювань,
-
інсульту,
-
високого кров'яного тиску
-
збільшення ваги та ожиріння
-
порушення імунної системи погіршення психічного здоров'я,
-
депресії.
Джерело: сайт МОЗ
ФІЗИЧНА АКТИВНІСТЬ ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ
Заохочуйте дітей і підлітків до щоденної рухової активності — це запорука не лише їхнього фізичного, але і психологічного здоров’я. Фізична активність знижує дратівливість і тривожність, покращує самопочуття, додає впевненості в собі, сприяє соціальній інтеграції дітей у суспільстві.
Діти та підлітки віком від 5 до 17 років повинні активно рухатися щонайменше 60 хвилин щодня.
Детальніше:
ЯК ЗАОХОТИТИ ДИТИНУ ДО ЗДОРОВОГО ХАРЧУВАННЯ
Кожну дитину можна заохотити їсти здорову їжу і робити це із задоволенням.
Почитайте поради біолога та наукової блоґерки Дарії Прокопик, як це зробити:
1. Привчайте дітей до різних смаків Щоби звикнути до нових продуктів, дітям інколи потрібно скуштувати їх 7-12 разів. Не змушуйте дітей їсти овочі - зробіть так, щоб овочі завжди були доступними, і діти бачили, що ви самі це їсте. Не “маскуйте” овочі в стравах - діти мають їсти корисні продукти свідомо.
2. Їжте разом та без телевізора Діти, які харчуються разом зі своєю сім'єю, як правило, їдять більш здорову їжу. Вживання їжі перед телевізором сприяє вибору менш безпечних та корисних продуктів.
3. Встановіть регулярний режим харчування Це стосується як сніданку, обіду та вечері, так і проміжних перекусів.
4. Не використовуйте їжу як нагороду чи покарання Це не сприяє здоровим харчовим звичкам.
5. Слідкуйте, щоб дитина пила достатньо води Кількість води, рекомендована для споживання дітям, залежить від багатьох факторів - рівня фізичної активності, температури повітря тощо. Головний орієнтир - почуття спраги у дитини. Водночас дітям слід нагадувати про пиття, тому що вони погано розрізняють сигнали тіла про спрагу.
6. Обмежте їжу з великою кількістю калорій, жиру, цукру та солі й пропонуйте альтернативу Альтернативними солодощами можуть стати свіжі та сухі фрукти, десерти на основі горіхів, сиру, несолодкі йогурти, узвари та смузі.
7. Будьте прикладом для своїх дітей Якщо хочете заохотити дитину їсти здорову їжу, то і самі маєте харчуватись правильно.
Докладніше https://goo.gl/sqRcE6
Дослідно-експериментальна діяльність

Дослідно-експериментальна діяльність за напрямом "Формування культури здоров'я" (обласний рівень)
-
Тема: Модель формування культури здоров’я учнів сучасного закладу освіти
-
Термін: березень 2020 року - червень 2025 року
-
Науковий керівник - доцент кафедри РПЗСЖ Юлія Півненко
-
Обласний експериментальний майданчик: Комунальний заклад «Балківська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» Василівської районної ради Запорізької області
-
Про хід експерименту більше дізнавайтеся на сторінках блогу експеримента
Дослідно-експериментальна діяльність за напрямом фізичного виховання


Дослідно-експериментальна діяльність за напрямом інклюзивної освіти
-
Експеримент обласного рівня. Науковий керівник - Світлана Лупінович
Світ особливої дитини
Шановні колеги!
Вашій увазі - відеофільм "Світ особливої дитини". Це - досвід навчання дітей, які мають особливі освітні потреби. Анонсується проміжний результат дослідно-експериментальної роботи педагогічного колективу Енергодарського НВК № 6 Запорізької області (директор - Марієва Ірина, науковий керівник - Лупіно вич Світлана Миколаївна).
З 1 березня 2015 року на базі Енергодарського НВК "ЗНЗ-ДНЗ" №6 починає свою роботу ресурсно-тренінговий центр з питань впровадження інклюзивної освіти. Під науковим керівництвом завідувача кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя КЗ "ЗОІППО" ЗОР кандидата педагогічних наук, доцента Лупінович С.М. з грудня 2010 року в закладі розпочата дослідницько-експериментальна робота з проблеми «Інклюзивне навчання дітей з особливими освітніми потребами в умовах загальноосвітнього закладу методом моделювання». На даний час в закладі існують два класа з інклюзивною формою навчання (2-Б та 4-В), працює кваліфікована команда педагогічного та медичного супроводу, розроблені авторські програми корекційно-розвиткової роботи за різними напрямками (діти з ДЦП, слабочуючи діти, гіперактивні діти).




Дослідно-експериментальна діяльність за галуззю "Здоров'я та фізична культура"
-
Експеримент обласного рівня "Школа розумного руху: інноваційна програма з фізичного виховання дітей і підлітків у системі перспективності та наступності". Науковий керівник - Олена Аксьонова
-
Експеримент обласного рівня "Проектний підхід до формування культури здоров'я суб'юктів освітнього середовища". Наукові керівники - Олена Аксьонова, Юлія Півненко
-
Експеримент обласного рівня "Технологія розвитку силової витривалості дітей дошкільного віку в системі фізичного виховання ДНЗ". Науковий керівник - Олена Аксьонова