top of page
2024 рік
Вебінар відбувся: 11.11.2024

11 листопада 2024 року відбувся вебінар "Базові емоційні потреби та соціальна взаємодія дітей і підлітків в умовах інклюзивного навчання". Захід проведено з нагоди Всесвітнього дня науки в ім'я миру та розвитку. До онлайн-івенту долучилися 112 учасників. Це психолого-педагогічні працівники закладів освіти різного типу, зокрема - інклюзивно-ресурсних центрів.

Географія участі: м. Запоріжжя, Запорізька область, м. Київ,  Івано-Франківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська області, а також  фахівці, які перебувають наразі в Німеччині.

Спікери:

  • Олена ТОННЕ, доцент кафедри;

  • Ірина МІНАКОВА, старший викладач кафедри.

Модератор: Олена АКСЬОНОВА.

Scholarship
Обласний семінар відбувся!

25.10.2024 р. відбувся обласний семінар тренерів тренінгових кабінетів, створених за підтримки проєкту німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ «Консультування з ВІЛ/СНІДу та підтримки інституцій». Були підбиті підсумки восьмирічної діяльності в межах реалізації проєкту. За цей час тренінгові кабінети стали справжніми демократичними центрами, культурними осередками не тільки в школі, а і в громадах. Тренери не тільки здійснювали профілактичну роботу в межах проєкту, а і надавали психологічну підтримку учням і педагогам, продовжували в дистанційному режимі проводити бесіди, онлайн-конференції тощо. Вражає неймовірна кількість інтерактивних заходів, тренінгів, лекторіїв та інших цікавинок, якими поділились учасники семінару. Разом згадували яскраві моменти роботи, аналізували, мріяли та надихались.

Нам є чим пишатися і наші досягнення знайшли відображення у наукових публікаціях. Зокрема, стаття І. Мінакової «Профілактична робота серед учнівської молоді в режимі дистанційного навчання: з досвіду роботи» була надрукована у науковому журналі категорії «Б» «Інноваційна педагогіка», в колективній монографії «Технології збереження, розвитку здоров’я учасників освітнього процесу» відображено досвід роботи тренерів. В антології практичного досвіду роботи педагогічних працівників закладів освіти Запорізької області в контексті реалізації концепції «Нова українська школа» №25, 2024 р. розміщено досвід «Система роботи тренінгових кабінетів Запорізької області». Цей досвід може бути використано в закладах загальної середньої освіти для популяризації здорового способу життя, формування життєвої компетентності учнів тощо. Слова підтримки один одному знайшли відображення в хмарі слів на платформі Mentimeter.

Наприкінці заходу було запропоновано взяти участь у заповнені колажу на пам'ять, який буде поєднувати нас і в наступні роки спільної роботи!

Дякую що ми разом, дякую за сміливість працювати в такий нелегкий час!

grad.png
Діалог-сесія "Практичні аспекти різнорівневої підтримки дітей з особливими освітніми потребами"

26 вересня 2024 року відбулася діалог-сесія «Практичні аспекти різнорівневої підтримки дітей з особливими освітніми потребами». Спікери діалог-сесії – науково-педагогічні працівники кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя КЗ «ЗОІППО» ЗОР, педагогічні працівники Запорізької гімназії № 76. Учасники заходу – науково-педагогічні та педагогічні працівники закладів освіти різного типу. Разом 97 осіб.

Під час діалог-сесії учасники та учасниці:

  • взяли участь в обговоренні категорій освітніх труднощів;

  • долучилися до визначення механізмів надання підтримки дітям з 1 рівнем підтримки;

  • ознайомилися з маркерами визначення 1 рівня підтримки;

  • визначали механізми надання підтримки дітям з 2-5 рівнями підтримки;

  • спільно визначали механізми реалізації індивідуальної освітньої траєкторії для дітей з 2-5 рівнем підтримки;

  • обговорили питання організації освітнього процесу для дітей 2-5 рівнів підтримки.

Із зацікавленістю учасники заходу познайомилися з досвідом роботи педагогічного колективу Запорізької гімназії № 76 щодо організації різнорівневої підтримки дітям з особливими освітніми потребами. Заступник директора гімназії Олена Собакар розповіла про автоматизацію освітнього процесу в закладі освіти та зупинилась більш детально на автоматизації обліку дітей з особливими освітніми потребами та обліку роботи вчителів і асистентів учителя інклюзивних класів.

Про взаємодію вчителя та асистента вчителя в інклюзивному класі розповіли вчитель початкових класів гімназії № 76 Олена Пехуля та асистент вчителя Олеся Піпіч.

Наприкінці заходу учасники долучились до створення мотиваційних  тверджень.

Деякі мотиваційні твердження:

  • Даруй оточуючим більше радості, обіймів.

  • Дій, обирай, борись, радій особливостям.

  • Давайте обачливо будемо робити освіту.

  • Дає освіта бажання бути реалізованим, оптимістичним.

Дякуємо за участь. Сподіваємося на подальшу співпрацю.

Scholarship
У межах серпневих студій: семінар

27 серпня 2024 р. в межах серпневих студій відбувся семінар «Організація виховної роботи в закладах загальної середньої освіти з інтернатами (пансіонами) у 2024-2025 навчальному році». Керівник семінару – Ірина Мінакова, старший викладач кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя.

25 учасників семінару мали можливість:

  • поділитись досвідом роботи своїх закладів освіти у 2023-2024 навчальному році;

  • взяти участь в обговоренні основних стратегій виховної роботи в ЗЗСО з інтернатами (пансіонами) у 2024-2025.

Педагоги зазначили необхідність переосмислення та перезавантаження змістового наповнення виховної системи в закладах освіти та зазначили, що у надскладних умовах воєнного стану дуже важливу роль у виховній роботі відіграє особистість педагога, його власний приклад поведінки. Емоційно та зворушливо пройшло обговорення питання «Як знайти сили та ресурси для стійкості?».

Дякую за участь! До нових зустрічей!

grad.png
У межах серпневих студій: онлайн-дайджест

27 серпня 2024 року в межах серпневих студій відбувся онлайн-дайджест "Збереження, розвиток здоров'я дітей і підлітків: кейс-уроки фізичної культури".

Впродовж івенту 111 учасників мали можливість ознайомитися з:

  • ключовим понятійним апаратом у контексті теми заходу;

  • науково-методичними дайджестами, які підготовлені кафедрою РПЗСЖ;

  • освітньою платформою 7W та кейс-уроками Володимира Співаковського.

Учасники критично осмислили ідеї стосовно:

  • методичних прийомів збереження та розвитку здоров'я дітей і підлітків на заняттях/уроках фізичної культури;

  • кейс-методів на уроках фізичної культури;

  • STEAM-підходів до навчання на уроках фізичної культури;

  • кейс-уроків фізичної культури.

Вашій увазі:

Scholarship
Семінар-практикум завершено

Шановні сміливі педагоги!

10 червня 2024 року розпочав свою роботу обласний семінар-практикум "Новій фізичній культурі - нове планування". Захід організований в межах проєкту всеукраїнського рівня за темою "Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти".

Мета семінару-практикуму: сприяти вдосконаленню професійних компетентностей учителів фізичної культури щодо модернізації методики уроку фізичної культури в сучасному закладі освіти на засадах концепції Нової української школи.

Долучилися до першої його частини (вебінару) 56 осіб. Одним із завдань семінару-практикуму було ознайомити учасників з досвідом наших колег зі США. Інше завдання полягало в тому, щоб озброїти учасників новими стратегіями планування уроку:

  • перша стратегія "Від оцінювання до змісту";

  • друга стратегія "Від засобів фізичної культури до людських чеснот".

Фінальна частина семінару-практикуму передбачала самостійне виконання учасниками онлайн-тестування та творчої підсумкової роботи в асинхронному режимі взаємодії. Слід зауважити, що з попередньої кількості учасників верифікацію на вебінарій пройшли 19 осіб. З них виконали онлайн-тестування 16 осіб.

І все ж таки дісталися фінішу та успішно виконали творчу підсумкову роботу 8 осіб!!! Сміливо, гідно, творчо, нестандартно.

grad.png
Навчаємося в умовах воєнного стану

З 27 по 30 травня 2024 р. в дистанційному форматі тривали тренінги педагогічних працівників закладів освіти за напрямами:

  • Організація освітнього процесу в умовах інклюзивного навчання в базовій середній школі (72 учасники).

  • Організація освітнього процесу в умовах інклюзивного навчання в закладах дошкільної освіти (38 учасників).

  • Організація освітнього процесу в умовах інклюзивного навчання в закладах позашкільної освіти (17 учасників).

Педагоги активно взяли участь у 2 вебінарах, опановували 2 інтерактивні вправи та успішно виконали 2 залікові роботи.

Дякуємо за активність і мужність навчатися в період воєнного стану.

 

Scholarship
Про тренінг "Нова фізична культура в НУШ: початкова школа"

Завершено тренінг "Нова фізична культура в НУШ: початкова школа", який тривав з 27 травня по 01 червня 2024 року в дистанційному форматі. Успішно завершили тренінг 25 педагогів закладів освіти різного типу Запорізької області.

В Програмі тренінгу учасникам було запропоновано:

  • відвідати три вебінари в синхронному режимі взаємодії;

  • прослухати три онлайн-лекції в асинхронному режимі взаємодії;

  • виконати дві інтерактивні вправи та три залікові роботи;

  • випробувати міць своїх знань під час онлайн-тестування за двома темами.

Загальний підсумковий бал успішності учасників тренінгу дуже високий - 97,07!

grad.png
Культура харчування – запорука здоров’я

14 травня 2024 року відбулася перша сесія семінару-практикуму «Теорія і практика формування здорової харчової поведінки людини», організатором якого виступила кафедра реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради. Спікери заходу: Олена Тонне, доцент кафедри, к.п.н., Олена Ананьєва, заступник начальника управління - начальник відділу санітарно-епідеміологічного нагляду та організації розслідування спалахів управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області, Зоя Остапенко, головний спеціаліст відділу безпечності середовища життєдіяльності управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області; Олексій Здоровець, завідувач обласного науково-методичного центру інформатизації освіти інституту. На самінарі були розглянуті ключові аспекти системи харчування здобувачів освіти; вимоги санітарного законодавства щодо безпечності та якості харчових продуктів; умови для забезпечення повноцінного, безпечного та якісного харчування дітей у закладах освіти тощо.

Дякуємо за плідну співпрацю керівництву та працівникам Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області.

Scholarship
Обласний семінар керівників МО вихователів закладів загальної середньої освіти 
з інтернатами (пансіонами)

25.04.2024 р. відбувся обласний семінар керівників методичних об’єднань вихователів закладів загальної середньої освіти з інтернатами (пансіонами) «Особливості виховної роботи з вихованцями в закладах загальної середньої освіти з інтернатами (пансіонами) в умовах дистанційної освіти». Керівник семінару - Ірина Мінакова. Поділились досвідом роботи своїх закладів освіти та взяли активну участь у обговоренні питань використання ефективних форм та методів методичної роботи з вихователями закладів освіти в умовах дистанційної освіти 18 педагогів.

Емоційно та зворушливо сприйняли учасники семінару презентаційні матеріали та виступи колег щодо роботи закладів освіти в умовах воєнного часу.

Презентаційними матеріалами поділились:

  • Комунальний заклад « Гуляйпільська спеціальна загальноосвітня школа – інтернат» Запорізької обласної ради (голова методичного об’єднання Наталія Дашевська).

  • Комунальний заклад «Матвіївська загальноосвітня санаторна школа – інтернат І – ІІІ ступенів» Запорізької обласної ради (голова методичного об’єднання Людмила Земляна).

  • Комунальний заклад «Запорізька загальноосвітня санаторна школа-інтернат №7 I-II ступенів» Запорізької обласної ради (голова методичного об’єднання Лариса Резниченко).

  • Комунальний заклад «Запоріька спеціалізована школа-інтернат I-III ступенів «Січовий колегіум» Запорізької обласної ради (голова методичного об’єднання Галина Луценко).

Поділись досвідом роботи своїх закладів освіти:

  • Третяк Олена, голова методичного об’єднання комунального закладу "Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Джерело»" Запорізької обласної ради.

  • Ганус Анна, голова методичного об’єднання комунального закладу "Кам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат" Запорізької обласної ради.

  • Лисенко Ірина, голова методичного об’єднання комунального закладу "Запорізька спеціалізована школа-інтернат II-III ступенів «Козацький ліцей»" Запорізької обласної ради.

Велика шана і подяка колективам закладів загальної середньої освіти з інтернатами (пансіонами), які самовіддано продовжують працювати в умовах воєнного часу, розуміючи важливість виховної роботи як невід’ємної складової освітнього процесу. Зараз, в умовах військової агресії рф проти України, її важливість складно переоцінити.

grad.png
bottom of page